Szukaj

Ambasador USA o zniesieniu wiz dla Polaków. „Nastąpi to najpóźniej w 2020 roku”

27-03-2019 14:47
Gerogette Mosbacher Fot. Open House / YouTube,com / YouTube
Podziel się

Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher w trakcie programu „Dzień na świecie” w telewizji Polsat News oświadczyła, że najpóźniej do 2020 roku zostaną zniesione wizy dla Polaków wyjeżdżających do Stanów Zjednoczonych.

W trakcie programu Mosbacher podkreśliła, że zniesienie wiz to jeden z jej najważniejszych celów. Jednocześnie zachęciła do współpracy Polaków w tej sprawie:

Chciałabym prosić wszystkich Polaków, by skorzystali z szansy otrzymania wizy i odwiedzenia Stanów Zjednoczonych, żebyśmy mogli osiągnąć ruch bezwizowy, obniżając wskaźnik odmowy przyznania wiz do koniecznych trzech procent. Pomóżcie mi w tym! Dziękuję. Musiałam wykorzystać okazję.

Koniecznie przeczytaj: Ambasador USA Georgette Mosbacher spotkała się z Grzegorzem Schetyną. O czym rozmawiali?

Czytaj też: Ambasador USA Georgette Mosbacher nie jest dumna z listu do premiera Morawieckiego: „Jestem zażenowana. Tego nie da się obronić”

Zdaniem ambasador USA w Polsce wizy zostaną prawdopodobnie zostaną zniesione w 2019 roku:

Mam nadzieję, że w tym roku. Ale na pewno zanim wyjadę. Jeśli nie w tym roku, to na pewno w roku 2020.

Polityk w programie „Dzień na świecie” odniosła się do toczących się rozmów w sprawie budowy amerykańskiej bazy wojskowej „Fort Trump”: 

Wolimy mówić o trwałej obecności. Jesteśmy bowiem w trakcie negocjacji. Chciałabym jednak jasno powiedzieć – nasza obecność w Polsce będzie większa i trwała. W tej chwili jest tu cztery i pół tysiąca amerykańskich żołnierzy, rotacyjnie wprawdzie, ale przez cały czas. A będziemy mieć więcej oddziałów. Pracujemy nad planem, który sformalizuje obecność Stanów Zjednoczonych w Polsce na bardzo długi czas. 

Warto przeczytać: Georgette Mosbacher: „Kwestia restytucji mienia to problem, który nie został rozwiązany” [wideo]

Podziel się