Szukaj

Algieria: Macron nagle został otoczony przez napierający tłum ludzi. Algierczycy domagali się przyznawania kolejnych wiz do Francji [WIDEO]

09-12-2017 00:23
Emmanuel Macron w Algierii Fot. zoubir fadel / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Prezydent Francji, Emmanuel Macron w środę udał się oficjalną wizytą do Algierii. Podczas porannego spaceru w towarzystwie swojej ochrony, został otoczony przez wielki tłum, który domagał się łatwiejszego przyznawania wiz.

Natarczywi Algierczycy, których nagle zaczęło się pojawiać coraz więcej skandowali w stronę prezydenta Francji następujące słowa:

Wiz, chcemy wiz! Daj nam wizy, panie prezydencie!   

Prezydent Francji był bardzo zaskoczony tą sytuacją, ale i zapewne także przestraszony, bowiem nagle znalazł się w ścisku napierającego zewsząd na niego tłumu ludzi. Dopiero działania podjęte przez ochronę sprawiły, że Macron wydostał się z niekomfortowego dla siebie położenia.

Koniecznie przeczytaj: Emmanuel Macron jako pierwszy przywódca zaprosił premiera Mateusza Morawieckiego na spotkanie. Odbędzie się jeszcze w tym tygodniu

Czytaj też: Australia: Krwawy atak w Melbourne. Kierowca terenówki wjechał w tłum ludzi. „To było celowe działanie” [FOTO+WIDEO]

W swoim późniejszym wystąpieniu wyraźnie nawiązał do tego porannego incydentu, mówiąc, że przyznanie prawa wjazdu na teren Francji jest poważną decyzją:

Dziś rano widziałem wielu młodych ludzi, którzy prosili mnie o wizę. Francuska wiza nie może być pomysłem na życie.

Natomiast obiecał, że przepisy regulujące tą kwestię zostaną złagodzone, szczególnie w przypadku studentów przybywających do Francji w ramach wymian uczelnianych.

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Reutersa, każdego roku aż ok. 400 tys. Algierczyków otrzymuje wizy Schengen do Francji. Jak się okazuje, dla tych ludzi to wciąż niesatysfakcjonująca liczba wydawanych zezwoleń.

Poniżej nagranie z incydentem w Algerii:

Warto przeczytać: Niemcy boją się powtórki z Kolonii. Na berlińskim sylwestrze będzie funkcjonowała specjalna strefa dla… napastowanych kobiet

Podziel się