Szukaj

Norwegia: Alarm bombowy w centrum Oslo. Zatrzymano jedną osobę

09-04-2017 11:25
Detonacja ładunku znalezionego w centrum Oslo Fot. HeartLondonNews / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Norweskie służby przeprowadziły kontrolowaną eksplozję ładunku, jaki został znaleziony w sobotę wieczorem w centrum Oslo. Aresztowano jedną podejrzaną osobę.

Policja poinformowała, że w centrum stolicy Norwegii znaleziono przedmiot przypominający bombę. Zaraz po odkryciu ładunku ewakuowano pobliskie bary i restauracje. Służby przeprowadziły kontrolowaną detonację, przy której, jak podają lokalne mediów, słychać było „bardzo głośny huk”. Policja przekonuje jednak, że znaleziony ładunek nie był w stanie wyrządzić „wielkich szkód”.

W związku ze zdarzeniem zatrzymano jedną osobę, która podejrzana jest o podłożenie „urządzenia przypominającego bombę”. Nie podano jednak żadnych szczegółów z tym związanych. Śledztwo w sprawie przejęły Służby Bezpieczeństwa Policji (PST).

Koniecznie przeczytaj: Antifa wzięła odpowiedzialność za zamach w Dortmundzie. Powód był tak absurdalny, że nikt nie uwierzył…

Czytaj też: Zamach na piłkarzy BVB to dopiero początek ataków. Wiadomo, kto będzie kolejnym celem islamistów

W Norwegii po ostatnim zamachu w sąsiedniej Szwecji zwiększono środki bezpieczeństwa. W piątek w Sztokholmie doszło do ataku terrorystycznego. Skradziona ciężarówka wjechała w tłum ludzi znajdujących się na głównej handlowej ulicy Sztokholmu Drottingggatan, a następnie uderzyła w dom towarowy. W wyniku zamachu zginęły 4 osoby, 15 zostało rannych.

Warto przeczytać: Skandaliczna reakcja widzów arabskiej telewizji na zamach w Rosji [FOTO]

Podziel się