Szukaj

„Neonaziści w Warszawie”. Al Jazeera 11 listopada publikuje propagandowy film o polskich „rasistach” [WIDEO]

11-11-2017 14:51
Arabska Al Jazeera 11 listopada publikuje propagandowy film Fot. Al Jazeera / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Na anglojęzycznym kanale arabskiej telewizji Al Jazeera ukazał się dzisiaj materiał poruszający tematykę „skrajnie prawicowych” ruchów w Polsce. Muzułmańska stacja mająca siedzibę w Katarze usiłuje przekonać, że Polska to kraj rasistów i neonazistów, których głównym świętem jest 11 listopada.

Co roku skrajne ruchy prawicowe w Polsce świętują odzyskanie niepodległości, uczestnicząc w marszu w stolicy. Ich poglądy nie są już odosobnione. Rządząca partia Prawa i Sprawiedliwość uczyniła z nacjonalizmu jeden z głównych kierunków polityki. Lider partii Jarosław Kaczyński ostrzega, że uchodźcy z Bliskiego Wschodu przynoszą pasożyty i choroby – słyszymy w materiale.

Arabska telewizja cytuje też słowa jednego z organizatorów Marszu Niepodległości, który mówi, że Europa musi się obudzić i stawić opór radykalnemu islamowi. Chwilę później dowiadujemy się z materiału Al Jazeery, że świetny film IPN-u, mówiący o polskiej walce o niepodległość, tak naprawdę jest… kontrowersyjny. Arabska stacja przekonuje, że polska historia została „napisana na nowo” przez obecny obóz władzy.

Koniecznie przeczytaj: Wielki sukces polskich służb. Schwytali przywódcę al-Kaidy odpowiedzialnego za zamordowanie Polaka

Czytaj też: Prawdziwa burza na prawicy. Donald Tusk pojawi się na obchodach 11 listopada na zaproszenie Andrzeja Dudy

Na końcu słyszymy, że w Polsce narasta ultranacjonalizm i ksenofobia. Polacy są rzekomo wrogo nastawienie do ofiar wojny w Syrii, a w kraju według Davida Chatera, korespondenta Al Jazeery, zwiększa się ilość rasistowskich ataków wymierzonych w mniejszość muzułmańską. Skąd reporter ma takie dane? Tego niestety już się nie dowiadujemy.

Warto przeczytać: Brytyjczyk nakręcił reportaż o obchodach 11 listopada. Ostre starcie z Antifą i zachwyty nad Marszem Niepodległości [WIDEO]

Podziel się