Szukaj

Groźny incydent w szpitalu. Podczas badania pod narkozą komputer zaczął pobierać aktualizacje systemowe

27-09-2018 19:39
szpital, Windows 10
Podziel się

Jak poinformował portal ithardware.pl, w norweskim szpitalu Østfold doszło do absurdalnej i zarazem niebezpiecznej sytuacji. Gdy jeden z pacjentów poddawany był badaniu pod narkozą, komputer nagle się zrestartował i zaczął pobierać aktualizacje systemu.

W opublikowanym we wrześniu raporcie dotyczącym niecodziennych incydentów w tym szpitalu, napisano, że po uśpieniu pacjenta komputer wykorzystywany do badania nagle zaczął przeprowadzać proces aktualizowania oprogramowania. Jak się okazało, zaskoczeni lekarze nie dysponowali zapasowym urządzeniem, dlatego też musieli przerwać swoje czynności.

Z relacji portalu ithardware.pl wynika, że przy badaniu korzystano z oprogramowania Windows 10. W pewnym momencie system wymusił restart urządzenia, aby móc pobrać aktualizacje systemowe.

Koniecznie przeczytaj: Dramatyczne nagranie. 7-letni chłopiec wypadł z 10 piętra. W ostatniej chwili przyszedł ratunek [wideo]

Czytaj też: Norwegia: W drodze na lotnisko zaginął współzałożyciel WikiLeaks. Służby prowadzą dochodzenie w tej sprawie

Jak powiedział Jostein Vist, szef komisji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo pacjentów w szpitalu Østfold, pomimo tego, iż nie było bezpośredniego zagrożenia dla pacjenta, to jednak jego organizm został obciążony poprzez ponowną narkozę:

To było całkowicie nieoczekiwane i zaskakujące dla zespołu przeprowadzającego badanie pacjenta. Całe zdarzenie miało miejsce w najgorszym dla pacjenta momencie, który musiał ponownie zostać poddany narkozie. Incydent nie był bezpośrednim zagrożeniem dla pacjenta, jednak narkoza powodowała niepotrzebne obciążenie organizmu.

Warto przeczytać: Norwegia: Archeolodzy znaleźli statek wikingów zakopany pod ziemią [wideo]

Podziel się