Szukaj

Afera w USA. Michelle Obama nazwana „małpą na szpilkach”

16-11-2016 22:03
Michelle Obama
Podziel się

Burmistrz miasta Clay musiała podać się do dymisji, po tym jak nagłośniono w mediach jej pozytywną reakcję na obraźliwy komentarz pod adresem pierwszej damy. Michelle Obama została nazwana na Facebooku „małpą na szpilkach”.

Beverly Whaling, burmistrz Clay - małego miasta w Wirginii Zachodniej, wyraziła swoje rozbawienie wpisem lokalnej urzędniczki, w którym ta określiła Michelle Obamę jako „małpę na szpilkach”. Polityk pod tym nieprzychylnym pierwszej damie postem na Facebooku dodała swój komentarz: „Poprawiłaś mi humor, Pam”.

Cały wpis Pameli Ramsey Taylor brzmiał następująco:

Koniecznie przeczytaj: Barack Obama w 2011 r. publicznie szydzi z Donalda Trumpa [WIDEO]

Czytaj też: Skarga do Rady Etyki Mediów na Hugo-Badera. Dziennikarz „GW” oskarżony o rasizm i ksenofobię

To będzie takie ożywcze mieć znów w Białym Domu stylową, piękną i dostojną pierwszą damę. Jestem znudzona widokiem małpy w szpilkach.

Kobieta skomentowała w ten sposób niedawne spotkanie w Białym Domu Michelle Obamy i Melanii Trump. Zachowanie Whaling i Taylor zostało szybko nagłośnione, wywołując powszechne oburzenie i oskarżenia o rasizm. Pod wpływem petycji podpisanej przez 170 tys. osób, które domagały się dymisji burmistrz, Whaling oświadczyła dzisiaj, że rezygnuje z urzędu. Z pracy zwolniono także Taylor.

W Clay, które liczy niecałe 500 osób, prawie wszyscy mieszkańcy to biali. W całym hrabstwie, zamieszkiwanym przez 9 tys. osób, czarnoskórzy stanowią zaledwie 0,2%.

Warto przeczytać: Przeciwnicy Trumpa podpalili flagę USA i krzyczeli „J**ać białą Amerykę” [WIDEO]

Podziel się