Szukaj

Finlandia: Sąd Najwyższy stanął w obronie imigranta skazanego za pedofilię. ,„Jego 10-letnia ofiara nie została zmuszona do współżycia”

07-05-2018 12:03
przemoc, dziecko, dziewczynka
Podziel się

Jak poinformował portal Voice of Europe, Fiński Sąd Najwyższy stanął w obronie skazanego imigranta-pedofila, który w 2016 roku odbył stosunek seksualny z 10-letnią dziewczynką. Sędziowie ponownie rozpatrujący tą sprawę podtrzymali wcześniejszy wyrok skazujący go na 3 lata więzienia, ponieważ przychylili się do interpretacji, że nie dopuścił się on gwałtu i tym samym nie zasługuje na surowszą karę.

Jak przypomniał Voice of Europe, do tego przestępstwa na tle seksualnym doszło w 2016 roku. Wówczas 23-letni imigrant Juusuf Mustafa Abbudin przebywający w południowym regionie Pirkanmaa, w pobliżu miasta Tampere dopuścił się stosunku seksualnego z 10-letnią dziewczynką. Wcześniej wysyłał jej także obsceniczne SMS-y.

Miejscowy sąd, który orzekał w jego sprawie, uznał, że mężczyzna wykorzystał seksualne dziewczynkę i dlatego też wymierzył mu karę trzech lat więzienia. W uzasadnieniu stwierdził, że 10-latka nie została zmuszona do obycia stosunku, zatem nie można zakwalifikować tego czynu jako gwałtu. Z tym dość skandalicznym wyrokiem nie zgodzili się przedstawiciele fińskiej prokuratury, którzy od samego początku byli innego zdania i domagali się znacznie surowszej kary. W związku z tym, złożyli wniosek o ponowne rozpatrzenie tej sprawy przez Sąd Najwyższy. Jak się jednak okazało, sędziowie tej instytucji podtrzymali wcześniejszy wyrok.

Koniecznie przeczytaj: Tomasz Komenda popłakał się, gdy usłyszał uniewinniający wyrok sądu. Tymczasem rodzice zamordowanego dziecka znów przeżywają koszmar [wideo]

Czytaj też: Jest ostateczna decyzja ws. Alfiega Evansa. Wyrok śmierci został podtrzymany. Sąd apelacyjny odrzucił wniosek rodziców chłopca

Ta decyzja wywołała w Finlandii bardzo duże kontrowersje. Tamtejszy minister sprawiedliwości Antti Hakkanen zaapelował o zaostrzenie kar wobec osób dopuszczających się przestępstw natury seksualnej wobec niepełnoletnich.

Warto przeczytać: „Ja tu widzę jednego dziennikarza, który mnie przez 18 lat oczerniał” – niespodziewane słowa Tomasza Komendy podczas konferencji [wideo]

Podziel się