Szukaj

Kontrowersyjny wyrok sądu w Kolonii. 19-letni morderca Ahmet R. nie trafił do więzienia. Będzie chodził na treningi radzenia sobie z agresją

11-06-2018 17:03
niemiecka sędzia Fot. Götz Frömming / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Jak poinformował portal TVP Info, niemiecka sędzia Ulrike Grave-Herkenrath prowadząca rozprawę ws. zabójstwa Thomasa K. skazała oskarżonego 19-letniego Ahmeta R. na dwa lata więzienia w zawieszeniu, prace społeczne oraz obowiązkowe zajęcia z samokontroli i walki z własną agresją. W uzasadnieniu wyroku stwierdziła, że więzienie byłoby dla tak młodego człowieka zbyt demoralizujące.

Podczas rozprawy oskarżony zeznał, że w sierpniu w ubiegłym roku w mieście Bergisch Gladbach koło Kolonii dopuścił się napaści na Thomasa K., ponieważ chciał w ten sposób zaimponować swoim przyjaciołom. Niestety mężczyzna, którego uderzył doznał bardzo poważnego urazu czaszki i zmarł następnego dnia w szpitalu. Co oburzające, znajomi Ahmeta hucznie świętowali pobicie bezbronnego mężczyzny.   

W trakcie procesu prokurator żądał dwóch lat i ośmiu miesięcy bezwzględnego więzienia. Jak się jednak okazało, sędzia Ulrike Grave-Herkenratth zdecydowała o wydaniu wyroku w zawieszeniu. W uzasadnieniu stwierdziła, że pomimo tego, iż być „może jest pewne oczekiwanie, że sprawca powinien cierpieć tak jak ofiara, to jednak to nie jest celem postępowania karnego”. Jak wyjaśniła, sąd przede wszystkim musi mieć na uwadze skutki kary, zaś skazanie tak młodego człowieka na bezwzględne więzienie doprowadziłoby do pogłębienia jego demoralizacji.

Koniecznie przeczytaj: Niespodziewany wyrok warszawskiego sądu ws. Doroty Wellman i Jacka Piekary. Dziennikarka TVN nie będzie zadowolona

Czytaj też: Tomasz Komenda popłakał się, gdy usłyszał uniewinniający wyrok sądu. Tymczasem rodzice zamordowanego dziecka znów przeżywają koszmar [wideo]

Teraz, jak przewiduje wyrok sądu, Ahmet R. będzie musiał pracować społecznie, uczęszczać na zajęcia z treningu radzenia sobie z własną agresją i poddawać się regularnym kontrolom na obecność narkotyków we krwi.

Warto przeczytać: Niemiecki dziennikarz Eren Güvercin nie ma wątpliwości. „Ramadan to stary niemiecki zwyczaj, bardziej popularny niż Oktoberfest”

Podziel się