Szukaj

Matka sprzedawała swoją 14-letnią córkę mężczyznom. Została skazana na... prace społeczne

11-02-2019 15:57
Drewniany młotek sędziowski z podkładką i złota waga
Podziel się

Holenderski Sąd w Leeuwarden wydał wyrok w sprawie kobiety, która oferowała mężczyznom seks ze swoją 14-letnią córką. 51-latka została skazana na 150 godzin prac społecznych. W uzasadnieniu stwierdzono, że obydwie kobiety łączyły nie typowo rodzinne, a przyjacielskie relacje oraz uznano, że mało prawdopodobne, by 51-latka dopuściła się podobnego czynu w przyszłości.

Sąd w Leeuwarden uznał ją za winną oferowania mężczyznom seksu ze swoją nieletnią córką. Prokuratura domagała się dla kobiety wyższej kary, jednak sąd uznał, że szansa na powtórzenie tego czynu jest niewielka, a kobieta dopuszczała się przestępstw, ponieważ traktowała 14-latkę nie jako swoją córkę, ale przyjaciółkę. Obydwie te okoliczności zostały uznane za łagodzące.

W trakcie procesu, wyszło m.in. na jaw, że kobieta kontaktowała się z 27-latkiem z Heerenveen, który następnie odbył stosunek seksualny z jej córką. Wcześniej Holenderka zaprosiła do swojego domu 36-latka z miejscowości Schagen, który masował nagą 14-latkę. Ponadto 51-latka przyznała się, że szantażowała swoje dziecko. Groziła jej różnymi karami i zakazami, jeżeli nie będzie posłusznie wykonywać poleceń.

Koniecznie przeczytaj: Holandia: 20-letni Polak zabił mężczyznę, który go zgwałcił. Sąd wydał wyrok

Czytaj też: Przełomowy wyrok sądu wydany w Niemczech. ZDF musi przeprosić za nazwanie niemieckich obozów zagłady „polskimi”

Obydwaj mężczyźni również odpowiedzą za swoje czyny. 36-latek został skazany na 200 godzin prac społecznych, z kolei 27-latek spędzi najbliższe pół roku w więzieniu.

Warto przeczytać: Szokujący wyrok sądu w USA. Kilkanaście lat bezwzględnego więzienia za wandalizm w meczecie i kawałek bekonu [WIDEO]

Podziel się