Szukaj

USA: Szkolili dzieci do przeprowadzania zamachów terrorystycznych. Decyzją sądu zostali zwolnieni z aresztu

29-08-2018 17:31
Islamiści szkolili dzieci do przeprowadzania zamachów Fot. CBS Evening News / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Sąd w Nowym Meksyku zwolnił z aresztu pięciu muzułmańskich ekstremistów, którzy według tamtejszych służb przygotowywali dzieci do przeprowadzania zamachów terrorystycznych w instytucjach publicznych, m.in. szkołach. Prowadząca rozprawę sędzia Sarah Backus uznała, iż nie stanowią oni poważnego zagrożenia dla społeczeństwa i mogą wyjść na wolność po wpłacaniu kaucji.

Przypomnijmy, iż obozowisko prowadzone przez piątkę muzułmanów: Siraja Wahhaja, Jany Leveille, Hujraha Wahhaja, Subhannaha Wahhaja i Lucasa Mortena zostało odkryte w Nowym Meksyku na początku sierpnia tego roku. Jak wykazało śledztwo, przygotowywano tam dzieci do przeprowadzania zamachów terrorystycznych m.in. w szkołach. Więcej: Szokujące odkrycie amerykańskich służb. Islamiści uczyli dzieci, jak przeprowadzać zamachy terrorystyczne [wideo].

Koniecznie przeczytaj: Szokujące odkrycie amerykańskich służb. Islamiści uczyli dzieci, jak przeprowadzać zamachy terrorystyczne [wideo]

Czytaj też: Co ze zniesieniem wiz dla Polaków do USA? Wypowiedź posłanki PiS nie pozostawia żadnych wątpliwości

Jak informują amerykańskie media, podczas rozprawy prokuratura przedstawiła znalezione w obozowisku plany i instrukcje przeprowadzania ataków terrorystycznych. Z dokumentów tych wynikało, iż zamachy miały być dokonywane na „szczególnie wrażliwe i zepsute” instytucje publiczne takie jak szkoły, szpitale, banki. Informacje te potwierdziły również przesłuchiwane dzieci. 

Z kolei prawnicy oskarżonych starali się przekonywać, iż ich klienci są niewinni i zostali aresztowani jedynie ze względu na swój kolor skóry i wyznawaną religię. 

Jak się okazało, prowadząca rozprawę sędzia Sarah Backus uznała, że przedstawione przez prokuraturę dowody nie są tyle mocne, by zatrzymani mogli trafić do więzienia. W związku z tym zdecydowała, że zostaną oni zwolnieni po wpłaceniu kaucji wynoszącej 20 tys. dolarów (w sumie 100 tys. dolarów). Ponadto zobowiązała ich do pozostania w tej części kraju, noszenia lokalizatora GPS oraz cotygodniowych spotkań z prawnikami.

Warto przeczytać: Niemcy: Tak oswaja się najmłodszych z problemem imigracji. Propagandowy spot na kanale dla dzieci [wideo]

Podziel się