Szukaj

Absurdalny protest przeciwko Trumpowi. Palą buty New Balance

12-11-2016 16:07
Donald Trump, Partia Republikanów, 2011 r. Fot. Gage Skidmore / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Część Amerykanów okazuje swoje niezadowolenie z wygranej w wyborach Donalda Trumpa. Na ulicach trwają protesty, które w niektórych miastach przeradzają się w zamieszki. Ale nie tylko, grupa zwolenników Hillary Clinton w formie sprzeciwu pali buty New Balance.

Wszystką za sprawą wypowiedzi rzecznika New Balance dla „The Wall Street Journal”. „Dzięki zwycięstwu Trumpa, pewne sprawy pójdą we właściwym kierunku” – to stwierdzenie przedstawiciela amerykańskiej firmy, Matte’a LeBrettona wystarczyło, aby rozjuszyć przeciwników prezydenta-elekta.

Firma poparła Trumpa, dlatego, że sprzeciwia się on wielkim handlowym umowom takim jak TPP, które są przede wszystkim korzystne dla wielkich międzynarodowych korporacji produkujących poza Stanami Zjednoczonymi. Duże koncerny przenoszą produkcję np. do Azji i dzięki temu tną koszty, w przeciwieństwie do New Balance, która jako jedyna duża sportowa marka produkuje wyłącznie na terenie USA.

Koniecznie przeczytaj: Donald Trump wygrywa wybory! Nowy prezydent USA wygłosił przemówienie [WIDEO]

Czytaj też: Na kilka dni przed wyborami Donald Trump wygrywa w sondażu z Hillary Clinton

Taka postawa firmy nie przemawia jednak do zwolenników Hillary Clinton, którzy w formie protestu palą buty New Balance lub wyrzucają je. Oczywiście większość z takich osób, chwali się tym w Internecie.

Warto przeczytać: Ważna decyzja amerykańskiego prezydenta-elekta. Donald Trump wycofuje się z biznesu

Podziel się