Szukaj

Niemiecka gazeta o przyszłości polskich kobiet. „W przyszłości będą bezkarnie opluwane, kopane, obrażane”

13-09-2018 19:09
Oficjalne zaproszenie na Marsz Niepodległości 2017 Fot. Marsz Niepodległości / YouTube / screen YouTube
Podziel się

W berlińskim „Tageszeitung” ukazał się artykuł nawiązujący do decyzji o umorzeniu sprawy naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia kobiet, które 11 listopada 2017 r. blokowały przejście Marszu Niepodległości.

Na łamach niemieckiej czytamy, że decyzja o umorzeniu postępowania w tej sprawie może mieć podłoże polityczne i spowoduje, że w przyszłości będzie dochodziło do szeregu skrajnych zjawisk w polskim społeczeństwie:

Kobiety w Polsce mogą być przez polskich nacjonalistów i prawicowych ekstremistów w przyszłości bezkarnie opluwane, kopane, obrażane i oblewane płynami, jeżeli sprawcy chcą w ten sposób wyrazić swoje niezadowolenie.

Koniecznie przeczytaj: W Szczecinie próbowano zablokować Marsz Równości. Interweniowała policja. Zatrzymano 20 osób [wideo]

Czytaj też: W Warszawie trwa Wielka Defilada Niepodległości. Oglądaj transmisję na żywo [foto+wideo live]

W tekście pojawiła się również krytyka wobec prowadzącej śledztwo prokuratury, która miała stwierdzić, że napastnicy jedynie wyrazili swoje niezadowolenie wobec osób blokujących Marsz Niepodległości. Zdaniem niemieckiej gazety, polskim organom ścigania zabrakło odwagi, by jednoznacznie wypowiedzieć się na temat rasistowskich i ksenofobicznych haseł głoszonych przez uczestników listopadowego pochodu.

„Tageszeitung” zasugerował również, że decyzja o umorzeniu postępowania została podjęta przez narodowo-populistyczny polski rząd, który sprawuje ścisły nadzór na niemal całym wymiarem sprawiedliwości.

W artykule nie zabrakło także mocnych słów wobec samych organizatorów Marszu Niepodległości:

Trzy skrajnie prawicowe organizacje, które od 2015 roku organizują w Warszawie Marsz Niepodległości, uważane są za oddział awanturników, który wykonuje brudną robotę.

Warto przeczytać: Zbigniew Hołdys o 100-leciu odzyskania niepodległości przez Polskę. „Nie powinniśmy świętować, dopóki rządzi PiS”

Podziel się