Szukaj

USA: 9-latek popełnił samobójstwo. Miał być prześladowany z powodu orientacji seksualnej

29-08-2018 20:28
Jamel Myles Fot. Eleanor Neale / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Jak poinformowało BBC, 9-letni chłopiec, który uczęszczał do jednej szkół w Denver, popełnił samobójstwo. Jak twierdzi jego matka, chłopiec nie wytrzymał prześladowania z powodu posiadanej orientacji seksualnej.

Jak relacjonują media, ciało chłopca znaleziono 23 sierpnia w jego domu. 

Matka 9-latka, Leia Pierce w rozmowie z KDVR-TV wyznała, że jej syn Jamel Myles niedawno odkrył, że jest gejem. Kobieta przyznała, że bardzo ucieszył sie z tej wiadomości i chciał się nią jak najszybciej podzielić ze swoimi kolegami w szkole. Okazało się jednak, że jego rówieśnicy zaczęli się z niego wyśmiewać i nakłaniać go do popełnienia samobójstwa.  

Koniecznie przeczytaj: „Wyp***dalać, Szczecin was nie chce!”. Grupa młodych mężczyzn rozbiła festyn LGBT [wideo]

Czytaj też: Prezydenci Polski i USA podpisali wspólną deklarację o partnerstwie strategicznym. Zobacz pełną treść dokumentu

Teraz cała sprawę bada policja, prokuratura i władze szkoły, które zapewniły pozostałym uczniom i rodzicom niezbędną pomoc.

W związku z tym tragicznym wydarzeniem, w szkole podstawowej, do której uczęszczał 9-letni Jamel, zatrudniono dodatkowych psychologów i doradców kryzysowych, którzy w razie potrzeby mają pomagać uczniom przezwyciężać różnego rodzaju problemy.

Warto przeczytać: Co ze zniesieniem wiz dla Polaków do USA? Wypowiedź posłanki PiS nie pozostawia żadnych wątpliwości

Podziel się