Szukaj

Dramatyczne nagranie. 7-letni chłopiec wypadł z 10 piętra. W ostatniej chwili przyszedł ratunek [wideo]

27-09-2018 11:23
Astana, Kazachstan, 7-letni chłopiec wypadł z 10 piętra
Podziel się

Sytuacja miała miejsce w Astanie, stolicy Kazachstanu. Przechodzący ludzie zauważyli dziecko, które zwisa z okna na 10 piętrze. 7-letniego chłopca uratował sąsiad, który złapał go w locie.

Na opublikowanym na Instagramie nagraniu widać, jak kilkulatek wisi na oknie na 10 piętrze przez dłuższą chwilę. Maluch podjął desperacją próbę wdrapania się do środka mieszkania, ale nie dał rady. Dziecko kurczowo trzymało się parapetu, nie chcąc spać. W końcu ręce odmówiły posłuszeństwa i 7-latek puścił. W ostatnim momencie z okna na piętrze niżej wychylił się mężczyzna, który złapał dziecko w locie i wciągnął je do mieszkania.

Koniecznie przeczytaj: Dramatyczne nagranie z Gdańska. Kobieta przejechała pieska. Wszystko na oczach zrozpaczonego chłopca [wideo]

Czytaj też: Zielona Góra: Kompletnie pijany Ukrainiec wypadł z drogi. Śmiał się, kiedy zatrzymała go policja [foto]

Świadkowie zdarzenia odetchnęli z ulgą. Na dole kilka osób trzymało płachtę, aby złapać chłopca, ale nie wiadomo, czy udałoby się go uratować, gdyby spadł z wysokości 10 piętra.

Artjom Karew, który uratował dziecko, w rozmowie z mediami powiedział, że nie zdawał sobie sprawy, że ryzykuje własne życie.

Później rodzina uświadomiła mi, że to było niebezpieczne, że osoba, która w ten sposób kogoś łapie, sama może wypaść. Wtedy myślałem tylko, że muszę to zrobić, nie mogę go tak zostawić

- relacjonował.

Władze miasta postanowiły nagrodzić bohaterskiego mężczyznę, wręczając mu 1400 dolarów (ok. 5100 zł). Karew powiedział jednak, że nie potrzebuje pieniędzy i zamierza je przeznaczyć na cele charytatywne.

Okazało się, że 7-latek chciał wyjść na zewnątrz na spacer. Kiedy zorientował się, że drzwi wejściowe są zamknięte, postanowił wydostać się oknem.

Wiadomość o zdarzeniu najmocniej przeżyła jego matka. Kiedy powiedziano jej, że jej synek o mało nie zginął, kobieta straciła przytomność. Potrzebna była pomoc medyczna.

Nagranie poniżej:

Warto przeczytać: Dramatyczne nagranie. Niemowlę połknęło agrafkę. Policja eskortowała rodzinę do szpitala [wideo]

Podziel się