Szukaj

48 imigrantów z Iraku zniknęło z niemieckiego ośrodka dla uchodźców tuż przy granicy z Polską

19-09-2017 22:42
Imigranci zatrzymani pod granicą z Polską Fot. Bundespolizei B / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Prawie wszyscy nielegalni imigranci z Bliskiego Wschodu, którzy zostali zatrzymani w nocy z piątku na sobotę w Brandenburgii, blisko naszej granicy, zniknęli z ośrodka dla uchodźców w Eisenhuettenstadt - podaje cytowany przez tvp.info „Berliner Zeitung”.

Niemiecki dziennik pisze, że 48 imigrantów z Iraku zostało prawdopodobnie zabranych z ośrodka w Eisenhuettenstadt przez krewnych mieszkających w innych częściach Niemiec.

W ośrodku pozostało dwóch z 50 Irakijczyków zatrzymanych w nocy z piątku na sobotę na autostradzie A12, ok. 10 km od granicy z Polską. „Berliner Zeitung” podaje, że to nastolatek podróżujący bez opiekunów i jeszcze jedna osoba, która schowała się pod łóżkiem.

Koniecznie przeczytaj: Nagranie z Wielkiej Brytanii. Nielegalni imigranci wysiadają z naczepy polskiego tira na środku autostrady [WIDEO]

Czytaj też: Calais: Imigranci blokowali drogę i atakowali ciężarówki. Węgierski kierowca stracił cierpliwość [WIDEO PL +18]

Ciężarówki z nielegalnymi imigrantami została zatrzymana przez niemiecką policję w okolicach zjazdu na Muellrose. W areszcie znajduje się 46-letni Turek, który kierował pojazdem oraz 26-letni Syryjczyk, który podejrzewany jest o współpracę z przemytnikami.

W ostatnich dniach to kolejny przypadek zatrzymania grupy nielegalnych imigrantów, którzy dostali się do Niemiec przez tzw. szlak wschodni - prowadzący przez Słowację, Polskę lub Czechy. Zaledwie kilka dni temu w Saksonii, okolicach Bad Muskau, zatrzymano 40 Irakijczyków. Z zeznań imigrantów wynika, że jednym z punktów przerzutowych przemytników były okolice przejścia granicznego w Łęknicy.

Warto przeczytać: Wymowna scenka. Imigranci z Afryki podrywają zachwycone nimi Niemki. „Panujemy nad nimi. Jesteśmy królami!” [WIDEO]

Podziel się