Szukaj

41-letni Polak zamordowany w Wielkiej Brytanii. Najprawdopodobniej został skatowany…

17-01-2017 13:55
Flaga Wielkiej Brytanii
Podziel się

Na jednej z ulic w Newport (Walia) w czwartek wieczorem został znaleziony nieprzytomny 41-letni Jan Jędrzejewski. Niestety pomimo przewiezienia do szpitala, nie udało się uratować Polaka.

W związku ze śmiercią Polaka cztery osoby usłyszały zarzut zabójstwa – są to 17 latek, dwóch 18-latków i 43-latek. Polica prowadzi śledztwo w sprawie i poszukuje świadków zdarzenia.

Bestialski atak na Polaka miał miejsce w czwartek między godziną 20.00 a 22.00. Nieprzytomnego mężczyznę znaleziono na ulicy Keene Street, zaraz przy Cromwell Road około godziny 23.00. Ustalono, że w godzinach wieczornych, w pobliżu miejsca zdarzenia ktoś przejeżdżał na rowerze. Osoba ta może być głównym świadkiem morderstwa. Policja apeluje więc o pomoc ewentualnych świadków śmiertelnego w skutkach pobicia.

Koniecznie przeczytaj: PILNE: Polak podciął sobie gardło w sądzie w Wielkiej Brytanii

Czytaj też: Polak popełnił samobójstwo w ośrodku deportacyjnym w Wielkiej Brytanii

W miejscu, w którym został zamordowany Jan Jędrzejewski mieszkańcy Newport składają kwiaty i zapalają znicze. Śledztwo ma też wyjaśnić, czy atak na Polaka miał podłoże rasistowskie.

Rodzina mężczyzny przekazała poruszające oświadczenie:

Byłeś wspaniałym, kochającym i szczerym synem, bratem, szwagrem, wujkiem i przyjacielem. Nigdy nie zapomnimy uśmiechu, który pojawiał się na twojej twarzy, gdy twoja ulubiona drużyna Real Madryt strzelała gola. Zostaniesz na zawsze w naszych sercach. Kochamy cię i będziemy za tobą tęsknić, zanim znów się nie spotkamy.

Warto przeczytać: Polska rodzina zaatakowana w Wielkiej Brytanii. Obrzucili Polaków wyzwiskami i kamieniami

Podziel się