Szukaj

W Szwecji trwają poszukiwania 24-letniej Polki. Prokuratura bierze pod uwagę różne scenariusze. Nawet te najgorsze...

08-02-2018 10:00
Zaginiona Adrianna Klimkiewicz Fot. Aftonbladet / AftonBladet / screen
Podziel się

25 stycznia o godzinie 17:38 zaginęła 24-letnia Polka. Adriannę Klimkiewicz po raz ostatni widziano w okolicach metra Kristineberg w Sztokholmie. Prokuratura w dalszym ciągu zajmuje się sprawą.

O zaginięciu poinformował nawet jeden z największych krajowych dzienników – Aftonbladet. Sprawa jest poważna, policja rozważa wszystkie, nawet najgorsze scenariusze.

Nie możemy wykluczyć, że doszło do przestępstwa, ale nie możemy też z całą pewnością powiedzieć, że tak się stało. Coś mogło jej się przydarzyć. Bierzemy pod uwagę wszystkie scenariusze – oznajmiła Zilla Hirsch z prokuratury w Västerorts.

Koniecznie przeczytaj: Szwecja: Syryjczyk odrzucony przez kobietę brutalnie zemścił się na jej matce. „W ten sposób odzyskałem poczucie własnej wartości”

Czytaj też: Szwecja: 17-letnie „dziecko” w czasie procesu zeznało, że dźgnęło nożem, bo „lubi mordować”. Nie tylko wiek jest tutaj absurdem [FOTO]

Z dziennikiem Aftonbladet rozmawiał brat Adrianny:

Mamy ze sobą bardzo dobry kontakt. Zawsze mogłem jej ufać. Kiedy miałem zły dzień, zawsze mogłem z nią porozmawiać i uzyskać wsparcie. Chociaż mieszkamy w różnych krajach, często mamy ze sobą kontakt. Dzwonimy do siebie kilka razy w tygodniu. Zwykle rozmawiamy o wszystkim. To takie straszne i dziwne, że zniknęła – powiedział.

Adrianna przeprowadziła się do Szwecji w 2012 roku. Zamieszkała w zachodniej części Sztokholmu i na co dzień pracowała w restauracji. Rodzina zaginionej udzieliła pozwolenia na publikowanie wizerunku swojej krewnej.

Warto przeczytać: Władze szwedzkie otwarcie przyznają: „W naszym kraju istnieje poważny problem z antysemityzmem”. Jednoznacznie wskazano winnych

Podziel się