Szukaj

Dramatyczne nagranie z ataku w Manchesterze. Napastnik rzucił się z metrową maczetą na interweniujących policjantów [wideo]

26-03-2018 20:04
Policja w Wielkiej Brytaniii Fot. EDDIE / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Jak poinformował portal Daily Mail, 23-letni mężczyzna uzbrojony w metrową maczetę zaatakował funkcjonariuszy policji, którzy stanęli w obronie przechodniów spacerujących po ulicy Demesne Road w Manchesterze. Podczas swojego brutalnego ataku bandyta ciężko zranił jednego z interweniujących oficerów.

Do tego wydarzenia doszło w niedzielę około godziny 14. Zastraszeni przez uzbrojonego napastnika ludzie wezwali policję, ponieważ obawiali się, że może on rzeczywiście zaatakować. 

Po pewnym czasie oficerowie Greater Manchester Police, którzy przybyli na miejsce, próbowali porozmawiać z 23-latkiem i wyjaśnić całą sprawę. Wówczas on niespodziewanie i agresywnie ich zaatakował. Funkcjonariusze zostali zmuszeni do użycia paralizatorów, ale nawet leżąc bandyta nadal był agresywny i wciąż próbował ich zranić swoją maczetą. 

Koniecznie przeczytaj: Atak na Syrię przeprowadzony – USA, Wielka Brytania i Francja dokonały ataku rakietowego. Niepokojące oświadczenie Donalda Tuska [wideo+foto]

Czytaj też: Atak przed prokuraturą w Szczecinie. Mężczyzna rzucił się z nożem na dziennikarzy. Interweniowała policja. Padły strzały [foto+wideo]

Jak informował „Manchester Evening News”, który w swojej relacji powoływał się na rozmowę z naocznym świadkiem tego incydentu, dwóch z interweniujących funkcjonariuszy poważnie ucierpiało. 

Z kolei Daily Mail podał, że jeden z nich został na tyle poważnie ranny, że musiał zostać przewiziony do szpitala. Lekarze określają jego stan jako poważny, ale niezagrażający życiu.

Jak podają brytyjskie media, agresywnemu napastnikowi zostaną postawione zarzuty dotyczące nie tylko posiadania niebezpiecznego narzędzia (maczety), ale również brutalnego ataku na funkcjonariusza na służbie.

Poniżej nagranie:

Warto przeczytać: Donald Tusk zabrał głos w sprawie otrucia byłego rosyjskiego szpiega w Wielkiej Brytanii. Tak zdecydowanych słów nikt się nie spodziewał [foto]

Podziel się