Szukaj

Ukraina: 15-latek chciał przetestować swój spadochron. Na oczach rodziny skoczył z 14-piętrowego bloku [wideo]

19-12-2018 13:24
Tragiczna śmierć 15-latka Fot. HELEN KITTY / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Jak poinformował portal TVP Info, do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w ukraińskiej miejscowości Makiejewka. Otóż 15-letni Bogdan Firsow, który chciał przetestować spadochron domowej roboty, skoczył z 14-piętrowego bloku. Wszystko na oczach rodziny. Nastolatek zginął na miejscu.

Jeden z naocznych świadków tragedii w rozmowie z „Daily Mail” skrytykował zachowanie stojących pod budynkiem ludzi, którzy nawet nie próbowali powstrzymywać nastolatka przed skokiem:

To stało się na moich oczach. Chłopiec skoczył ze spadochronem. Spadł i uderzył plecami o ziemię. To było naprawdę straszne.Był tam tłum ludzi i nikt nie próbował go powstrzymać. Tylko go nagrywali. Ludzie przestają zachowywać się jak ludzie. Całkowicie stracili zdrowy rozsądek.

Koniecznie przeczytaj: Szeremietiew o konflikcie Rosja-Ukraina: „Wojna można objąć całą Europę. Użycie broni nuklearnej to realny scenariusz”

Czytaj też: Wiceprzewodniczący Światowego Kongresu Żydów o kulcie Bandery. „Ukraina ma obowiązek uznawać akty ludobójstwa”

Według portalu TVP Info, który powołuje się na ekspertów, nawet działający spadochron nie uratowałby chłopca. Minimalna wysokość do skoku ze spadochronem to 70 metrów. Nastolatek musiałby więc skakać z budynku mającego co najmniej 25 pięter, a i tak byłoby to obarczone bardzo dużym ryzykiem.

Warto przeczytać: Donald Trump odwołał spotkanie z Władimirem Putinem. Powodem konflikt Rosji z Ukrainą

Podziel się