Szukaj

Szokujący wyrok sądu w USA. Kilkanaście lat bezwzględnego więzienia za wandalizm w meczecie i kawałek bekonu [WIDEO]

08-12-2017 14:13
Dewastacja meczetu Fot. James Neighbors / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Jak informuje portal floridatoday.com, mężczyzna, który w ubiegłym roku zdewastował lokalny meczet, został skazany na karę 15 lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Wyrok zapadł po wcześniejszym porozumieniu zawartym pomiędzy stronami.

W styczniu 2016 roku, kamery monitoringu zarejestrowały, jak 37-letni Michael Wolfe wszedł do znajdującego się w okolicy meczetu, trzymając maczetę w ręce. Mężczyzna zniszczył lampy, kamery oraz wybił okna. Po dokonanym akcie wandalizmu, pod progiem budynku pozostawił kawałek boczku.

Wolfe zawarł w tej sprawie porozumienie zarówno z wymiarem sprawiedliwości, jak i Towarzystwem Islamskim Centralnej Florydy. Wspólnie uzgodniono, że sprawca otrzyma karę więzienia 15 lat więzienia, zaś po jej odbyciu i wyjściu na wolność, będzie jeszcze przez 15 lat pod ścisłym nadzorem i kontrolą organów ścigania. Niniejsza umowa spowodowała, że nie będzie przeprowadzona rozprawa sądowa w tej sprawie. Ponadto został oddalony zarzut o napad z bronią, o co usilnie zabiegał mężczyzna.

Koniecznie przeczytaj: Afrykański biskup konwertował na islam i przekształcił kościół w meczet. Kuriozalny powód zmiany wiary [WIDEO]

Czytaj też: Przerażające oblicze islamu. Muzułmański „duchowny” wyjaśnia, dlaczego muzułmanie porywają i gwałcą chrześcijanki

Informację potwierdził rzecznik biura prokuratora, Todd Brown, który powiedział:

Mężczyzna przyznał się do zniszczenia meczetu, natomiast dzięki zawartemu porozumieniu nie będzie konieczne przeprowadzanie śledztwa i procesu. W trakcie procesu 37-latek był oskarżany o napad z bronią, ale ten zarzut został oddalony. To porozumienie polegało właśnie na wycofaniu się ze stawiania zarzutu napadu z bronią.

Wyrok w tej sprawie spotkał się z dużym zadowoleniem miejscowego przywódcy religijnego, imama Muhammada Musriego, który stwierdził:

Została wysłana wiadomość do tych, którzy chcieliby atakować muzułmanów lub domy modlitwy. Chodzi o to, by odstraszyć potencjalnych przestępców, przed popełnianiem zbrodni podobnych do tej, jaka miała miejsce w kościele w Teksasie . Nasze szkoły, nasze kościoły, nasze teatry, to nieprzekraczalna czerwona linia. Nienawiść musi się skończyć.

Ponieżej nagranie ukazujące dewastację meczetu:

 

Warto przeczytać: Bangladesz: Imam stwierdził, że według prawa szariatu kobiety nie powinny pracować w rolnictwie. Za swoje słowa odpowie przed sądem

Podziel się