Szukaj

Włochy: 14-latka została ogolona na łyso, bo nie nosiła hidżabu

01-04-2017 17:32
Młoda dziewczyna w muzułmańskiej chuście
Podziel się

We Włoszech muzułmanka ogoliła swojej córce głowę, bo dziewczynka nie chciała nosić hidżabu. 14-latka, za jej zgodą, została umieszczona przez opiekę socjalną w chronionym ośrodku.

Dziennik „Repubblica” pisał w sobotę, że dziewczynka była wcześniej upominana przez matkę za to, że nie chce nosić muzułmańskiego nakrycia głowy. 14-latka jednak się buntowała i po wyjściu z domu ściągała chustę. Matka postanowiła ją w końcu ukarać za „niemoralne” zachowania i zgoliła jej głowę na łyso, aby zmusić ją do zakładania hidżabu.

Zauważyli to nauczyciele gimnazjum, do którego uczęszczała nastolatka. Wezwali policję, która z kolei zgłosiła sprawę do opieki społecznej. Rodzicom postawiono też zarzut maltretowania córki.

Koniecznie przeczytaj: Firma Nike zaprezentowała sportowy hidżab dla muzułmanek [WIDEO]

Czytaj też: 14-latek zgwałcił koleżankę. Transmisję na Facebooku oglądało 40 osób. Nikt nie zgłosił sprawy na policję…

Wydarzenie, które miała miejsce w Bolonii w rodzinie imigrantów pochodzących z Bangladeszu, ożywiło we Włoszech dyskusję na temat napływowej muzułmańskiej społeczności, która nie chce się asymilować w Europie i woli żyć według swoich standardów, najczęściej wynikających z nakazów islamu.

Zarówno media, jak i politycy podzieleni są w ocenie wydarzenia. Niektórzy uważają, że nie należy karać rodziny nastolatki. Z kolei miejscowa wspólnota muzułmańska przekonuje, że „noszenie chusty jest wyborem”, a zmuszanie do zakładania hidżabu „nie ma nic wspólnego z religią”. Tymczasem ogolona na łyso 14-latka powiedziała, że jej matka ją ukarała za to, że „nie jest dobrą muzułmanką”.

Warto przeczytać: Szwecja. Imigrant nie trafi do więzienia za gwałt na 14-latce, bo… ma ADHD i nie zrozumiał słowa „nie”

Podziel się