Szukaj

100 milionów imigrantów napłynie do Europy z powodu… zmian klimatu?

18-06-2017 15:17
Gerd Mueller, niemiecki minister rozwoju Fot. Conrad Nutschan / wikipedia / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Niemiecki minister przekonuje, że jednym z głównych powodów, dla których mieszkańcy Afryki wyruszają do Europy, są zmiany klimatu. Jego zdaniem w najbliższym czasie możemy się spodziewać napływu nawet 100 milionów imigrantów.

Gerd Mueller, federalny minister ds. współpracy gospodarczej i rozwoju, swoimi spostrzeżeniami podzielił się w wywiadzie dla dziennika „Bild”. Przed zaplanowanym na początek lipca szczytem przywódców państw grupy G20 niemiecki polityk przekonywał, że kraje Zachodu powinny poważnie pochylić się nad problemami ekonomicznymi Afryki.

Według Muellera, głównym powodem masowej imigracji z Afryki do Europy – obok sytuacji ekonomicznej na Czarnym Lądzie, jest… ocieplenie klimatu.

Koniecznie przeczytaj: Macron twierdzi, że terroryzm to efekt… zmian klimatu [WIDEO]

Czytaj też: Przeciwnicy zmian w sądownictwie przyznają, że nie mają pojęcia, przeciw czemu protestują [WIDEO]

Jeżeli nie zdołamy zatrzymać wzrostu średniej temperatury w świecie na poziomie poniżej 2 stopni Celsjusza, to w przyszłości na północ może wyemigrować nawet 100 milionów osób – przekonuje niemiecki minister.

 Przypomina też, że ludność Afryki przyrasta w tempie 1 miliona tygodniowo. Jeżeli nie stworzy się dla nich miejsc pracy na godziwych warunkach, ci ludzie ruszą do Europy.

Mueller przekonuje też, że powinno się stworzyć coś w rodzaju „Planu Marschalla” dla Afryki, na wzór amerykańskiego planu pomocy dla Europy po drugiej wojnie światowej.

Warto przeczytać: Szwecja zamierza wprowadzić cenzurę. Chodzi o imigrantów

Podziel się