Szukaj

Niewidzialny bombowiec B2 przelatujący nisko nad miastem nagrany przez drona [WIDEO]

10-10-2017 19:11
Niewidzialny bombowiec B2, San Francisco Fot. Andrzej Fedorowicz / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Taki widok to naprawdę rzadkość. Operator drona, który latał nad zbudowaniami w San Francisco może mówić o prawdziwym szczęściu. Udało mu się na nagraniu uchwycić niewidzialny bombowiec B2.

B-2 Spirit to amerykański bombowiec strategiczny o obniżonej wykrywalności. Maszyna, która nazywana jest najdroższym samolotem świata, potrafi przenosić zarówno bomby konwencjonalne, jak i jądrowe. Łącznie jest w stanie zabrać ok. 23 ton uzbrojenia i trzech członków załogi. Dzięki możliwości tankowania w powietrzu samolot może przebywać nad ziemią nawet 48 godzin.

Prace nad stworzeniem B2 zaczęły się w latach 80., w okresie zimnej wojny. Amerykańska armia potrzebowała wtedy niewidzialnego dla radaru bombowca strategicznego typu „Stealth”. Pierwotnie zaplanowano zbudowanie 135 takich maszyn, ale wygasający międzynarodowy konflikt i rozpad ZSRR spowodował, że ostatecznie wyprodukowano tylko 21 bombowców B-2.

Koniecznie przeczytaj: Donald Tusk chce powołania armii UE już w tym roku. Do czego ma posłużyć unijne wojsko?

Czytaj też: Zaskakująca sytuacja w trakcie programu „Kropka nad i” w TVN. Monika Olejnik poprawia Ryszarda Petru [WIDEO]

Warto przeczytać: Wstrząsające nagranie ze stacji benzynowej w USA. Porwana kobieta ucieka z bagażnika samochodu [WIDEO]

Podziel się