Szukaj

Rafał Ziemkiewicz porównał polskich piłkarzy i siatkarzy. Jego słowa nie spodobały się dziennikarzom sportowym [foto]

02-10-2018 16:13
Rafał Ziemkiewicz Fot. Telewizja Republika / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Po ujawnieniu wysokości nagrody pieniężnej dla polskich siatkarzy za wygranie mistrzostw świata powstała dyskusja na temat ich zarobków. Głos w tej sprawie zabrał również m.in. Rafał Ziemkiewicz, który stwierdził, że reklamodawcy chętniej współpracują z piłkarzami, pomimo ich braku sukcesów, ponieważ to przynosi im znacznie większe korzyści. Publicysta przy okazji nazwał piłkarzy „nieudacznikami, bumelantami i pierdołami”. Stanowczo odpowiedzieli mu znani dziennikarze sportowi.

Rafał Ziemkiewicz w swoim wpisie nawiązał do niedawnych sukcesów polskich lekkoatletów i siatkarzy oraz słabych występów naszych piłkarzy. Jego zdaniem, Polacy znacznie chętniej ulegają reklamom, w których występują Robert Lewandowski i jego koledzy:

Reklamy z lekkoatletami czy siatkarzami nie sprzedają w Polsce produktów. Sprzedają te z piłkarzami. Po prostu Polacy wolą nieudaczników, bumelantów i pierdołów od ludzi sukcesu - i tyle.

Koniecznie przeczytaj: Skandaliczne „Mistrzostwa świata w strzelaniu do narodowców” na FB. „Strzelaj do zwierząt”

Czytaj też: Krzysztof Krawczyk nagrał piosenkę z okazji tegorocznych Mistrzostw Świata w Rosji. Wymowne komentarze internautów [wideo+foto]

Wpis publicysty dosadnie skrytykowali m.in. popularni dziennikarze sportowi: Krzysztof Stanowski, Tomasz Włodarczyk oraz Tomasz Ćwiąkała.

Warto przeczytać: Skandaliczna akcja na FB: „Mistrzostwa Polski w szkalowaniu papieża”. Sprawę zgłoszono do prokuratury

Podziel się