Szukaj

Czy Rosjanie byli na dopingu? To zdjęcie wywołało falę spekulacji. Co w przerwie meczu wdychał Aleksandr Gołowin? [foto]

10-07-2018 11:31
Aleksandr Gołowin Bild / screen
Podziel się

Po meczu z Chorwacją znowu pojawiły się oskarżenia o stosowanie przez rosyjską reprezentację dopingu. Tym razem podejrzenia wzbudziło zdjęcie zrobione w tunelu przed wyjściem zawodników na murawę.

Niemiecki dziennik „Bild” opublikował zdjęcie, na którym widać Aleksandra Gołowina, który trzyma dłonie przy ustach, tak jakby coś wdychał. Dziennikarze informują, że kamery nagrały identyczne zachowanie u innych rosyjskich piłkarzy w trakcie przerw spotkań z Hiszpanią i Chorwacją.

„Bild” podaje, że rzecznik Rosyjskiej Federacji Piłkarskiej miał przyznać, że zawodnicy wdychali amoniak z nasączonych chusteczek. Choć takie praktyki nie są oficjalnie zabronione, to i tak budzą poważne wątpliwości i uznawane są za mocno kontrowersyjne. Specjaliści wykazują, że wdychanie amoniaku zwiększa wydolność fizyczną.

Koniecznie przeczytaj: Rosjanie grają na dopingu? Mocne słowa szefa agencji antydopingowej: „Oni śmieją się za naszymi plecami” [foto]

Czytaj też: Rosjanie chcą rozbioru Polski? Szokujące zadanie - „Rozdziel Polskę, wykorzystując kolorowe ołówki” [foto]

Niespożyte siły i wytrzymałość rosyjskiej reprezentacji od początku budziły podejrzenia. Okazało się bowiem, że według statystyk, to właśnie gospodarze przebiegli najwięcej kilometrów na murawie ze wszystkich drużyn. Ostatnie dwa mecze z Chorwacją i Hiszpanią trwały po 120 minut, a tymczasem Rosjanie kondycyjnie wyglądali bardzo dobrze. Dla przykładu w czasie ostatniego ćwierćfinałowego spotkania gospodarze turnieju przebiegli 146 km, podczas gdy Chorwaci 132 km.

Tutaj z kolei statystyki z meczu z Hiszpanią. Jak widać, Aleksandr Gołowin przebiegł najwięcej ze wszyskich zawodników z obu drużyn.

Podejrzenia o stosowanie dopingu przez Rosjan wcześniej wzbudził także ślad po igle na ręce Artioma Dziuby.

Więcej tutaj: Rosjanie grają na dopingu? Mocne słowa szefa agencji antydopingowej: „Oni śmieją się za naszymi plecami” [foto]

Warto przeczytać: Gigantyczna sensacja mundialu. Rosja pokonała Hiszpanię. Emocjonująca seria rzutów karnych [wideo]

Podziel się