Szukaj

Zaskakująca reakcja niemieckich kibiców ws. kar dla Legii Warszawa

20-10-2016 16:19
Kibice FC Bayern Monachium Fot. Gabor Tokai / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

UEFA ukarała niedawno Legię za zamieszki, jakie miały miejsce w czasie meczu z Borussią Dortmund. W efekcie rewanżowe spotkanie z Realem w Warszawie odbędzie się przy pustych trybunach. Z kolei po wtorkowych starciach z policją w Madrycie Legii grozi nawet wykluczenie z Ligi Mistrzów. Kary dla polskiego klubu nie uszły uwadze niemieckich kibiców, którzy postanowili wypowiedzieć się w tej sprawie.

Fani niemieckiego klubu Bayern Monachium w czasie środowego spotkania w Lidze Mistrzów z PSV Eindhoven wywiesili transparent z poniższym oświadczeniem:

W Warszawie, Rostowie albo gdziekolwiek: nie dla karania kibiców! Zadowolona z siebie UEFA walczy z futbolem, a nie z rasizmem – brzmi hasło zaprezentowane przez niemieckich kibiców.

Koniecznie przeczytaj: Surowe kary dla kibiców Legii Warszawa po zajściach w Madrycie. Wielotysięczne grzywny i zakazy stadionowe

Czytaj też: Hiszpański sąd podjął decyzję ws. zatrzymanych w Madrycie kibiców Legii Warszawa

Fani Bayernu w ten sposób odnieśli się również do sytuacji FK Rostów, który podobnie jak Legia, został ukarany za zachowanie swoich kibiców. UEFA zdecydowała, że w związku z rasistowskimi incydentami w czasie meczu z Ajaksem Amsterdam w ramach eliminacji do LM, rosyjski klub zagra kolejne spotkanie przy częściowo zamkniętym stadionie (wyłączony został sektor kibiców FK Rostów).

Warto przeczytać: Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa wydało oświadczenie ws. zajść w Madrycie. „Zachowanie policji było bardzo agresywne, prowokacyjne”

Podziel się