Szukaj

Zaskakująca decyzja hiszpańskiej federacji piłkarskiej. Zwolniła trenera reprezentacji tuż przed startem mundialu

13-06-2018 17:20
Julen Lopetegui Fot. FIFATV / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Jak poinformował portal TVP Info, hiszpańska federacja piłkarska podjęła decyzję o zwolnieniu trenera reprezentacji kraju. Z oświadczenie szefa tej organizacji wynika, że jest to konsekwencja nielojalnego zachowania selekcjonera, który w tajemnicy przed związkiem porozumiał się z władzami Realu Madryt.

Podczas konferencji prasowej szef hiszpańskiej federacji piłkarskiej Louis Rubiales poinformował, iż o zwolnieniu dotychczasowego selekcjonera Hiszpanii Julena Lopeteguiego zdecydowała jego nielojalność wobec władz związku.

W trakcie spotkania z mediami, Rubiales przekazał, że nowy trener reprezentacji Hiszpanii zostanie przedstawiony już w najbliższym czasie. Jak dodał, drużynę w jej pierwszym mundialowym meczu poprowadzi dotychczasowy dyrektor sportowy kadry Fernando Hierro.   

Koniecznie przeczytaj: Jest już teledysk do oficjalnego hymnu Mistrzostw Świata w Rosji. Zaraz na początku pojawia się polski akcent [wideo]

Czytaj też: Meksykański kibic nie mógł pojechać na Mistrzostwa Świata w Rosji. Jego przyjaciele zabrali ze sobą jego podobiznę [wideo+foto]

Ponadto szef hiszpańskiej federacji piłkarskiej podziękował Lopeteguiemu za dotychczasową pracę i przestrzegł innych działaczy związku przed nielojalnością:

Chcemy podziękować Julen za wszystko, co zrobił; dzięki niemu jesteśmy w Rosji, ale czujemy się zobowiązani do rezygnacji z jego usług. Niech to będzie wiadomość dla wszystkich pracowników RFEF: są zasady, których należy przestrzegać.

Warto przeczytać: Sensacyjne doniesienia BBC. Selekcjoner reprezentacji Rosji zastąpi Adama Nawałkę i poprowadzi polską kadrę?

Podziel się