Szukaj

Zaskakująca decyzja hiszpańskiej federacji piłkarskiej. Zwolniła trenera reprezentacji tuż przed startem mundialu

13-06-2018 17:20
Julen Lopetegui Fot. FIFATV / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Jak poinformował portal TVP Info, hiszpańska federacja piłkarska podjęła decyzję o zwolnieniu trenera reprezentacji kraju. Z oświadczenie szefa tej organizacji wynika, że jest to konsekwencja nielojalnego zachowania selekcjonera, który w tajemnicy przed związkiem porozumiał się z władzami Realu Madryt.

Podczas konferencji prasowej szef hiszpańskiej federacji piłkarskiej Louis Rubiales poinformował, iż o zwolnieniu dotychczasowego selekcjonera Hiszpanii Julena Lopeteguiego zdecydowała jego nielojalność wobec władz związku.

W trakcie spotkania z mediami, Rubiales przekazał, że nowy trener reprezentacji Hiszpanii zostanie przedstawiony już w najbliższym czasie. Jak dodał, drużynę w jej pierwszym mundialowym meczu poprowadzi dotychczasowy dyrektor sportowy kadry Fernando Hierro.   

Koniecznie przeczytaj: Krzysztof Krawczyk nagrał piosenkę z okazji tegorocznych Mistrzostw Świata w Rosji. Wymowne komentarze internautów [wideo+foto]

Czytaj też: Skandaliczne „Mistrzostwa świata w strzelaniu do narodowców” na FB. „Strzelaj do zwierząt”

Ponadto szef hiszpańskiej federacji piłkarskiej podziękował Lopeteguiemu za dotychczasową pracę i przestrzegł innych działaczy związku przed nielojalnością:

Chcemy podziękować Julen za wszystko, co zrobił; dzięki niemu jesteśmy w Rosji, ale czujemy się zobowiązani do rezygnacji z jego usług. Niech to będzie wiadomość dla wszystkich pracowników RFEF: są zasady, których należy przestrzegać.

Warto przeczytać: Polska jedzie na mundial w Rosji! Nerwowa końcówka meczu z Czarnogórą [FOTO + WIDEO]

Podziel się