Szukaj

Polscy piłkarze na celowniku „Super Expressu”. Dziennik podaje ich zarobki z reklam. Chodzi o zawrotne kwoty

26-06-2018 21:58
Robert Lewandowski, Kamil Glik, Adam Nawałka Fot. Łączy nas piłka / Facebook
Podziel się

Po tragicznych wynikach na mundialu nie ustaje krytyka polskiej reprezentacji. „Lepiej grali w reklamach niż na boisku” - pisze „Super Express”, który podaje sumy, jakie zarobili piłkarze na kontraktach reklamowych.

Na mistrzostwach świata w Rosji polscy piłkarze zawalili co się dało pod względem sportowym, za to błyszczeli na rynku reklamowym. Zarobili od kilkuset tysięcy do kilku milionów złotych

- komentuje „Super Express” w najnowszym artykule.

Jak można się spodziewać, największe pieniądze zarabia kapitan reprezentacji Robert Lewandowski. Zawodnik niemieckiego Bayernu Monachium według „SE” za jedną kampanię dostaje przynajmniej milion złotych. Napastnika polskiej drużyny mogliśmy ostatnio oglądać w reklamach m.in. Huawei, Head&Shoulders, Oshee i Gillette. W 2017 r. Robert Lewandowski na kontraktach reklamowych miał zarobić 17 mln zł.

Koniecznie przeczytaj: Popek nagrał piosenkę o reprezentacji Polski. Wyśmiał w niej występ naszych piłkarzy na mundialu [wideo]

Czytaj też: Polska reprezentacja już w Polsce. Na lotnisku w Warszawie piłkarzy przywitali kibice [wideo]

„Super Express” podaje, że drugi jest Jakub Błaszczykowski, który za kontrakt może liczyć na ok. 400 tys. zł. Piłkarz pojawił się w kampaniach Lotosu, Play, Lay's czy Pepsi.

Niemało miał zarobić także trener naszej kadry, który według „SE” za kontrakt dostaje min. 250 tys. złotych. Adam Nawałka ostatnio wystąpił w reklamach Samsunga, Play, Leroy Merlin, Warki, Berlinków, 4Move i Fakro.

Na dobre zarobki z reklam mogą liczyć także Kamil Grosicki - od 200 tys. zł (Turbo Grosik, Żabka, Manta, Venol) i Kamil Glik - od 300 tys. zł (Rexona, Blachotrapez).

Warto przeczytać: Zenek Martyniuk nagrał specjalną piosenkę na mundial. To przeróbka znanego hitu [wideo]

Podziel się