Szukaj

Żenujące zachowanie Anglików. Chcieli zdobyć bramkę, kiedy Chorwaci cieszyli się z gola [wideo]

14-07-2018 21:52
Niesportowe zachowanie Anglików Fot. Michał Pol / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Kibice oglądający półfinałowe spotkanie Anglii z Chorwacją zarejestrowali niesportowe zachowanie piłkarzy z Wysp. Po golu Mario Mandžukića zwodnicy w białych koszulkach „ukradkiem” chcieli zdobyć bramkę wyrównującą, wykorzystując fakt, że drużyna z Bałkanów celebrowała bramkę.

W 109 minucie, już w dogrywce, Chorwacja strzeliła gola na 2:1. Anglicy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji i zostało im kilka minut, aby wyrównać. Niektórzy z nich byli tak determinowani, że kompletnie zapomnieli o zasadzie fair play, a nawet o przepisach.

Kiedy Chorwaci pobiegli do narożnika boiska świętować zdobytą bramkę (przy okazji przewracając fotoreportera: Szczęśliwi Chorwaci po zdobytej bramce... powalili na ziemię fotografa. Ten zrobił niesamowite zdjęcia [wideo+foto]), trzech zawodników w białych koszulkach chciało wykorzystać zamieszanie, aby strzelić gola. Żenującą sytuację przerwał dopiero sędzia, który nie pozwolił na wznowienie gry.

Koniecznie przeczytaj: Rosyjskie MON przedstawiło screen z gry komputerowej jako dowód na rzekomą współpracę USA z ISIS [WIDEO]

Zagrywka Anglików nie tylko była mało elegancka, ale także sprzeczna z przepisami. Według regulaminu FIFA nie można wznowić gry, jeżeli po strzeleniu bramki, przynajmniej jeden piłkarz z drużyny, która zdobyła gola, znajduje się na swojej połowie. Kiedy większość piłkarzy z Bałkanów pobiegła do Mandžukića, na swojej połowie został chorwacki bramkarz Danijel Subasić, który uniemożliwił szybkie wznowienie gry.

Kibice komentujący niesportowe zachowanie angielskich piłkarzy zgodnie ocenili je jako żenujące.

Warto przeczytać: Polska jedzie na mundial w Rosji! Nerwowa końcówka meczu z Czarnogórą [FOTO + WIDEO]