Szukaj

Zamieszki w Bukareszcie przed meczem Rumunia – Polska. Bójka między kibicami Legii Warszawa i Wisły Kraków [WIDEO]

11-11-2016 19:34
Zamieszki w Bukareszcie Fot. Gazeta Sporturilor / Facebook / screen
Podziel się

Jak podają rumuńskie media, w centrum Bukaresztu doszło dzisiaj do zamieszek wywołanych przez polskich kibiców. Wieczorem, o godz. 20.45 w stolicy Rumunii rozegrany zostanie mecz między reprezentacją tego kraju a Polską w ramach kwalifikacji do MŚ 2018.

Incydent miał miejsce o godzinie 16.00 w jednej z restauracji na ul. Francuskiej (okolice Starego Miasta) w Bukareszcie. W rozróbie uczestniczyli kibice Legii Warszawa i Wisły Kraków. Jak podał rumuński sportowy dziennik „Gazeta Sporturilor”, polscy fani doprowadzili do zniszczeń w restauracji – połamano stoły i krzesła znajdujące się w lokalu.

Bójka według relacji trwała kilka minut. Interwencję podjęła rumuńska policja i żołnierze sił specjalnych, którym szybko udało się rozdzielić polskich kibiców i doprowadzić do uspokojenia sytuacji. W związku z zajściem zatrzymano sześć osób. Nie ma informacji o tym, czy ktoś został ranny.

Koniecznie przeczytaj: Uliczne walki i starcia kibiców z policją w całej Europie

Czytaj też: Będą zamieszki? Obywatele RP chcą blokować miesięcznicę katastrofy smoleńskiej. „Tak, podżegamy do przestępstwa”

Z informacji, jakie przekazano polskiej policji, wynika, że do zamieszek doszło też w okolicy stadionu, w związku z tym incydentem zatrzymano pięciu Polaków. Portal prosport.ro podał, że w wyniku tej drugiej bójki rannych zostało trzech polskich kibiców.

„Gazeta Sporturilor” przed godz. 19.00 podała, powołując się na informacje uzyskane od policji, że polskim kibicom, którzy opuszczali Stare Miasto i wsiadali do autokarów jadących w kierunku stadionu, „skonfiskowano kilka noży i petard”.

PZPN dzień wcześniej w specjalnym komunikacie wysłanym do UEFA ostrzegał przed możliwymi zamieszkami, do których mogą doprowadzić polscy kibice.

Mecz Rumunia - Polska odbędzie się dzisiaj o godzinie 20:45 na na Arenie Narodowej w Bukareszcie.

Poniżej nagranie z zajścia w Bukareszcie:

Warto przeczytać: Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa wydało oświadczenie ws. zajść w Madrycie. „Zachowanie policji było bardzo agresywne, prowokacyjne”

Podziel się