Szukaj

Skandal podczas meczu LM. Na sektor gości poleciały… koktajle Mołotowa! W zamieszkach brali udział Polacy? [foto+wideo]

28-11-2018 20:25
Zamieszki na stadionie w Atenach Fot. Avanti Ultras / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Dantejskie sceny miały miejsce w czasie wtorkowego meczu Ligi Mistrzów między AEK Ateny a Ajaksem Amsterdam. Na Stadionie Olimpijskim gospodarze obrzucili sektor Holendrów petardami i... koktajlami Mołotowa. Sytuacja w pewnym momencie stała się bardzo groźna.

Zamieszki na trybunach sprowokowali Grecy, którzy zaczęli rzucać w sektor fanów Ajaksu czym popadnie. Poleciały butelki, petardy, race i inne przedmioty, ale szczytem wszystkiego był rzucony koktajl Mołotowa. W wyniku wybuchu butelki zapalającej spłonęła pleksa odgradzająca sektor gości od reszty stadionu. Niewiele brakowało, aby od płomieni zapalili się ludzie. Do tragedii brakowało niewiele.

Koniecznie przeczytaj: Według TVN Paryż demolują „chuligani ze skrajnej prawicy”. Te zdjęcia i nagrania temu przeczą [wideo+foto]

Czytaj też: Dantejskie sceny w Paryżu. Zamieszki na Polach Elizejskich. Policja użyła siły przeciwko demonstrantom [foto+wideo]

Holendrzy nie wytrzymali i próbowali odpowiedzieć na atak. Doszło do starć z policją. Służbom porządkowym udało się jednak opanować sytuację.

Poinformowano, że nikt nie został ranny. Na zdjęciach z trybun widać jednak, że co najmniej kilka osób z sektora gości miało rozciętą skórę głowy.

Greckie media informują, że już dzień wcześniej na ulicach Aten doszło do zamieszek. Kibiców Ajaksu w starciu z fanami AEK wspierały grupy zwolenników Panathinaikosu Ateny i Cracovii – podaje „Ekathimerini”.

Udział Polaków potwierdzają relacje w mediach społecznościowych.

Co ciekawe, mimo niemal wojennych scen na trybunach mecz nie został przerwany. Spotkanie dokończono. Ajax pokonał AEK 2-0.

Incydent zakończy się prawdopodobnie konsekwencjami dla greckiego klubu, który dopuścił do tak niebezpiecznej sytacji – bardzo możliwe, że UEFA nałoży na AEK karę finansową, a stadion zostanie zamknięty na kolejne mecze europejskich rozgrywek.

Warto przeczytać: Fenomenalne zachowanie francuskiego napastnika. Tym gestem podbił serca internautów [wideo+foto]

Podziel się