Szukaj

Zadyma przed meczem w Zabrzu. Policja użyła broni gładkolufowej

21-11-2016 16:35
Górnik Zabrze - oprawa kibiców na sadionie Fot. Jacek Becela / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Wczoraj przed spotkaniem, w którym Górnik Zabrze podejmował Miedź Legnicę, doszło do starć między kibicami obu drużyn – podaje portal rmf24.pl. Interweniowała policja, która użyła broni gładkolufowej. Jedna osoba została ranna.

Do zadymy doszło przed meczem w Zabrzu. Kibice gospodarzy zaatakowali wchodzących na stadion fanów z Legnicy. Doszło do interwencji policji, która użyła gazu łzawiącego i broni gładkolufowej. Ranna została jedna osoba. 20-letni kibic Górnika, który miał przy sobie zakrwawioną kominiarkę, zgłosił się do szpitala z raną głowy.

Policja zatrzymała dwie osoby; 32-letniego fana drużyny z Legnicy (znaleziono przy nim race) i kibica z Zabrza, który był poszukiwany przez policję – mężczyzna, który został skazany na rok więzienia, nie zgłosił się do zakładu karnego.

Koniecznie przeczytaj: Uliczna zadyma w Hiszpanii przed meczem LM. Kibic Juventusu raniony nożem [WIDEO]

Czytaj też: Zatrzymani kibice zapłacą za interwencję pod Spodkiem? Policja złożyła w tej sprawie wniosek

Trwa ustalanie, kto uczestniczył w zajściach przed meczem. Do kolejnych zatrzymań może dojść po przejrzeniu przez policję nagrań z monitoringu. W wyniku starć, kostką brukową został uszkodzony jeden z radiowozów.

Warto przeczytać: Czegoś takiego nie było w polskiej lidze od dawna. Ogromna zadyma podczas meczu Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze. Interweniować musiała policja [wideo]

Podziel się