Szukaj

Dantejskie sceny w Niemczech. Ogromna zadyma podczas ważnego meczu Bundesligi. Na boisko wbiegli kibice. Interweniowała policja [foto+wideo]

12-05-2018 20:27
Zadyma w Bundeslidze Fot. Prawa strona / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Mimo zwycięstwa 2:1 z Borussią Moenchengladbach Hamburger SV po raz pierwszy w historii od postania wypadł z niemieckiej Bundesligi. Pożegnanie klubu z najwyższą klasą rozgrywek odbyło się w atmosferze skandalu. Przed końcem spotkania w Hamburgu doszło do ogromnej zadymy.

Tuż przed gwizdkiem sędziego, już w doliczonym czasie gry, kibice z północnej trybuny odpalili race i flary, część rzucili na boisko. Pojawiły się ogromne kłęby czarnego dymu.

Na murawę zaczęli również wbiegać kibice. Mecz przerwano, interweniowała policja z psami oraz konna. Piłkarze musieli opuścić boisko na około 20 minut. Kiedy sytuację udało się opanować, dokończono spotkanie.

Zdarzenie nie miało wpływu na pozycję HSV. Drużyna, która pozostawała w Bundeslidze nieprzerwanie od 54 lat, aby nie spaść do niższej ligi, potrzebowała porażki VfL Wolfsburg z 1.FC Koeln. Ten warunek jednak nie został spełniony i „Wilki” ograły klub z Kolonii 4:1.

Koniecznie przeczytaj: Dantejskie sceny podczas meczu polskiej ligi – klub oskarża kibica drużyny przeciwnej o próbę... poderżnięcia gardła piłkarzowi [foto]

Warto przeczytać: Krzysztof Krawczyk nagrał piosenkę z okazji tegorocznych Mistrzostw Świata w Rosji. Wymowne komentarze internautów [wideo+foto]