Szukaj

Wpadka organizatorów mistrzostw świata. Podczas dekoracji nie zagrano Mazurka Dąbrowskiego [wideo]

01-10-2018 13:31
Polacy nie usłyszeli hymnu Fot. Volleyball World / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

W niedzielę po zwycięskim spotkaniu finałowym z Brazylią nasi siatkarze obronili tytuł mistrzów świata. Niestety ich świętowanie nieco popsuli organizatorzy tej imprezy, którzy podczas dekoracji medalowej nie odegrali Mazurka Dąbrowskiego.

Wielkie międzynarodowe imprezy sportowe zawsze kończą się hymnem narodowym dla zwycięzców. To niezwykle uroczysty i wzruszający moment zarówno dla samego triumfatora, jak i jego kibiców.

Tym razem jednak nie podtrzymano tej tradycji. Podczas niedzielnej ceremonii dekoracji zwycięzców, która miała niezwykle efektowną oprawę audiowizualną, organizatorzy z niewiadomych przyczyn nie zdecydowali się na odegranie polskiego hymnu.  

Koniecznie przeczytaj: Samolot polskich siatkarzy uszkodzony. Mistrzowie świata wrócą do Polski z dużym opóźnieniem [foto]

Czytaj też: Tomasz Lis próbował wbić szpilkę premierowi Morawieckiemu. Miażdżąca odpowiedź posła Andruszkiewicza [foto]

Warto w tym miejscu również podkreślić, że w trakcie tegorocznych mistrzostwach świata w siatkówce już wcześniej dochodziło do dziwnych sytuacji. Na przykład zdecydowano się na zmianę terminarza tuż po losowaniu grup, zapomniano o przerwie technicznej w meczu otwarcia, czy też zmieniono zasady dotyczące kiwania piłką rywali.

 

Warto przeczytać: Kibic krzyczał do mikrofonu „Mistrzowie świata!”. Nagle zorientował się: „A to jest TVN? To przepraszam” [wideo]

Podziel się