Szukaj

Wdowczyk nadal będzie trenerem Wisły Kraków

06-09-2016 15:30
Flaga Wisły Kraków na stadionie Fot. Michal / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

W czwartek pojawiły się doniesienia prasowe sugerujące, że Dariusz Wdowczyk rezygnuje z prowadzenia Wisły Kraków. Szkoleniowiec w ostatniej chwili zmienił decyzję i postanowił, że na razie zostanie w klubie. Teraz Wdowczyk zapowiada, że zrobi wszystko, aby „Biała gwiazda” zaczęła wreszcie odnosić piłkarskie sukcesy.

Wisła Kraków zajmuje ostatnią, 16 pozycję w Lotto Ekstraklasie z dorobkiem zaledwie trzech punktów wywalczonych w inauguracyjnym spotkaniu z Pogonią Szczecin. Kolejne mecze to same porażki – łącznie szesnaście straconych bramek, w tym dwie w przegranych derbach z Cracovią.

Po takiej serii porażek spodziewano się odejścia trenera wiślaków. Dariusz Wdowczyk w czwartek miał już nawet pożegnać się z kilkoma piłkarzami, jednak w piątek po spotkaniu z władzami klubu szkoleniowiec poinformował, że nie zamierza rezygnować z prowadzenia Wisły Kraków. Przemyślałem wszystko i postanowiłem się nie poddawać. To byłoby zbyt proste, aby teraz odpuścić – powiedział trener Białej Gwiazdy.

Koniecznie przeczytaj: Żołnierze Wyklęci patronami pociągów PKP. Których bohaterów wybrali internauci?

Czytaj też: Legia i marzenie o Lidze Mistrzów

Brak sukcesów na boisku to nie jedyne problemy klubu. Wisła Kraków w ostatnich tygodniach dwukrotnie zmieniała właściciela. Z Białą Gwiazdą po dziewiętnastu latach musiał rozstać się Bogusław Cupiał, któremu zespół zawdzięcza największe sukcesy sportowe. Nowym właścicielem krakowskiej drużyny została spółka Projekt-gmina, należąca do 30-letniego przedsiębiorcy Jakuba Meresińskiego. Szybko jednak wyszło na jaw, że młody biznesmen jest zamieszany w kilka afer finansowych i ma postawione zarzuty prokuratorskie. Sytuacja stała się bardzo groźna dla Wisły, kiedy okazało się, że sąd wszczął postępowanie o rozwiązanie spółki Projekt-gmina.

Na szczęście, dla klubu i fanów Białej Gwiazdy, krakowska drużyna pod koniec sierpnia br. została przejęta przez Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków. Nowy właściciel zobowiązał się do spłaty wszystkich długów klubu. Prezes TS Wisła Kraków, Dunin-Suligostowski, obiecał, że zdobędzie sponsorów i wyrówna zaległości, a Biała Gwiazda powróci do czołówki ekstraklasy.

Warto przeczytać: „Pojawienie się Nowoczesnej wzniosło debilizm klasy politycznej na wyżyny”

Podziel się