Szukaj

Ukraińscy kibice hucznie świętowali urodziny... Adolfa Hitlera [WIDEO]

26-04-2017 00:46
Oprawa kibiców Dynama Kijów Fot. Ultras Dynamo .Kyiv TV / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Kibice Dynamo Kijów w czasie meczu ligowego rozgrywanego z Szachtarem Donieck postanowili uczcić rocznicę urodzin przywódcy III Rzeszy. Hasłem przewodnim ich oprawy było „100 biały”, niektórzy mieli również namalowane na twarzach swastyki.

Mecz między dwoma ukraińskimi drużynami odbył się 21 kwietnia w Kijowie. Dzień wcześniej, 20 kwietnia przypadała rocznica urodzin Adolfa Hitlera.

Biel w oprawie miała oczywiście nawiązywać do rasy. Takiego koloru były m.in. maski, które założyli kibice ukraińskiego klubu piłkarskiego z Kijowa. Niektórzy przebrali się również za członków Ku-Klux-Klanu. W czasie spotkania na stadionie Dynamo doszło do burd i bijatyk, mimo tego mecz nie został przerwany.

Koniecznie przeczytaj: Genialna odpowiedź szwedzkich kibiców. Zakazali im zakładania kominiarek, więc skorzystali z przywilejów… muzułmanów

Czytaj też: Czy ukraińscy politycy są banderowcami? Ostra wymiana zdań między Millerem a Komorowskim [WIDEO]

W czasie 88 minuty meczu zostały odpalone race. Liczba 88 uznawana oznacza ukryte „Hail Hitler” - litera „h” jest ósmą literą alfabetu.

FIFA w związku z podobnym incydentem w 2013 roku ukarała ukraińską federację piłki nożnej. Do 2018 r. na stadionie we Lwowie nie będą mogły odbywać się mecze z udziałem reprezentacji kraju.

Warto przeczytać: Skandal we francuskiej ekstraklasie: Kibice Bastii zaatakowali piłkarzy Lyonu. Mecz odwołano [WIDEO]

Podziel się