Szukaj

UEFA ukarała Polskę za mecz z Włochami. Powodem race i… „rasistowskie przyśpiewki” [wideo]

25-09-2018 12:53
Doping polskich kibiców w meczu z Włochami Fot. sidiks2006 / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Komisja ds. Kontroli, Etyki i Dyscypliny przy Unii Europejskich Związków Piłkarskich nałożyła sankcje na Polskę za zachowanie polskich kibiców podczas meczu z Włochami 7 września na stadionie w Bolonii. Jako powód podano odpalanie rac i „rasistowskie przyśpiewki”.

Polski Związek Piłki Nożnej musi zapłacić 2000 euro grzywny. Dodatkowo w najbliższym spotkaniu w Lidze Narodów z Portugalią na stadionie w Chorzowie zostanie zamknięta część trybun. Na sektorze mogącym pomieścić 1000 osób znajdzie się baner z logo UEFA i hasłem #EqualGame, wykorzystywanym w „antyrasistowskiej” kampanii promującej „działania na rzecz równości w sporcie”.

W oficjalnym komunikacie poinformowano, że że PZPN został ukarany za rasistowskie zachowanie kibiców i użycie na trybunach środków pirotechnicznych. Decyzję UEFA podjęła na podstawie raportu delegata, który doniósł, że polscy fani „intonowali przyśpiewki o negatywnym nastawieniu wobec uchodźców”.

Koniecznie przeczytaj: Eliminacje MŚ: mecz Ukraina-Kosowo odbył się… na stadionie Cracovii. Nie zabrakło politycznych podtekstów

Czytaj też: Skandal we francuskiej ekstraklasie: Kibice Bastii zaatakowali piłkarzy Lyonu. Mecz odwołano [WIDEO]

Co ciekawe, UEFA nie przedstawiła żadnego dowodu na „rasizm” kibiców i nie pokazała choćby nagrania. Tymczasem w sieci można znaleźć wiele nagrań z dopingiem kibiców z meczu z Włochami, na których jednak próżno szukać przejawów rasizmu. Więcej pisaliśmy o tym tutaj: UEFA wszczęła postępowanie przeciwko Polsce po meczu z Włochami. Za race i… „rasistowskie zachowanie” [wideo]

Jedno z nagrań poniżej:

Warto przeczytać: Świetna riposta Zbigniewa Bońka. Wyśmiał antyrasistowską organizację, która skarży go do UEFA

Podziel się