Szukaj

Sensacja. Polska reprezentacja U-21 wygrywa z Portugalią 3:1 i jedzie na Mistrzostwa Europy! [wideo]

20-11-2018 21:55
Polska Portugalia 1:3 Fot. Łączy nas Piłka / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Młodzieżowa reprezentacja Polski w piłce nożnej pokazała klasę. Biało-Czerwoni w rewanżowym meczu barażowym rozgromili Portugalię 3:1 i awansowali na Mistrzostwa Europy do lat 21.

W pierwszym rozegranym z Portugalią meczu w Zabrzu nasza reprezentacja przegrała 0:1. Dzisiaj można było odnieść wrażenie, że oglądamy zupełnie inną drużynę.

Pierwsza połowa należała do Polaków. Kolejno padały gole i już po 25 minucie spotkania Biało-Czerwoni prowadzili 3:0.

Dopiero w drugiej połowie goście zaczęli przejmować inicjatywę i kompletnie zepchnęli Polaków do defensywy. Pierwszego gola Portugalczykom udało się jednak strzelić dopiero w 52 minucie i to było wszystko. Biało-Czerwoni skutecznie powstrzymywali nacierających rywali i utrzymali już do końca wynik 3:1.

Koniecznie przeczytaj: Mamy złoto! Polska ekipa skoczków narciarskich wygrywa konkurs drużynowy w Lahti

Składy:

Polska: Kamil Grabara – Robert Gumny, Mateusz Wieteska, Krystian Bielik, Kamil Pestka – Filip Jagiełło (53. Konrad Michalak), Patryk Dziczek, Szymon Żurkowski, Sebastian Szymański (69. Kamil Jóźwiak) – Bartosz Kapustka – Dawid Kownacki.

Portugalia: Joel Pereira – Diogo Goncalves, Jorge Fernandes, Diogo Leite, Yuri Ribeiro – Andre Horta (77. Heriberto Tavares), Eustaquio, Gedson Fernandes (69. Bruno Xadas) – Joao Carvalho (38. Rafael Leao) – Joao Felix, Diogo Jota.

Warto przeczytać: Historyczny sukces Polaka w Bischofshofen! Kamil Stoch wygrywa wszystkie konkursy Turnieju Czterech Skoczni [WIDEO+FOTO]