Szukaj

Pojawił się kolejny filmik z reprezentantem Chorwacji krzyczącym „Sława Ukrajini”. TV Republika zachwycona [foto+wideo]

10-07-2018 22:42
Domagoj Vida Fot. Ultras Dynamo Kyiv TV / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Nie jest wielką tajemnicą, że Telewizja Republika, podobnie jak wiele innych mediów, nie pała sympatią do Rosji. Tym razem jednak wydaje się, że portal zszokował nawet swoich czytelników.

Dzisiaj rosyjskie media poinformowały, że pojawił się kolejny filmik, na którym reprezentant Chorwacji Domagoj Vida wykrzykuje hasło „Sława Ukrajini” (Chwała Ukrainie).

Piłkarz drużyny z Bałkanów może mieć poważne problemy, bowiem już otrzymał oficjalne ostrzeżenie od FIFA za poprzedni filmik. Więcej tutaj: FIFA wszczęła postępowanie ws. piłkarza Chorwacji, który po meczu z Rosją krzyczał „Sława Ukrainie”. Znamy decyzję [wideo]

Koniecznie przeczytaj: FIFA wszczęła postępowanie ws. piłkarza Chorwacji, który po meczu z Rosją krzyczał „Sława Ukrainie”. Znamy decyzję [wideo]

Czytaj też: Skandal po meczu Z Rosją. Dwóch piłkarzy z Chorwacji nagrało film z okrzykiem „Sława Ukrainie” [wideo]

Tymczasem swojego zachwytu nie ukrywa autor tekstu na telewizjarepublika.pl.

Genialne! Kolejny filmik z Chorwatem Vidą, gdzie wykrzykuje „Chwała Ukrainie"”. Rosja po prostu zmiażdżona!

- brzmi nagłówek tekstu.

Po publikacji poprzedniego (...) zawodnik otrzymał od FIFA oficjalne ostrzeżenie. Teraz chyba Ruscy myślą, że FIFA ukaże zawodnika. Ale on nic sobie z tego nie robi!

- ekscytuje się autor tekstu.

Co więcej, sugeruje nawet, że tak samo powinni zachować się… polscy piłkarze.

Taka postawa naprawdę zasługuje na poparcie. Szkoda że nasi zawodnicy nie wykorzystali tego, że będąc na ruskiej ziemi nie zrobili podobnych akcji!

- czytamy.

W tym kontekście warto przypomnieć znaczenie słów „Sława Ukrajini”. Okrzyk ten razem z odpowiedzią „Herojam sława!” (Bohaterom chwała) jest pozdrowieniem ukraińskich nacjonalistów i oficjalnym przywitaniem członków OUN i UPA w czasach II wojny światowej.

Internauci komentując tekst TV Republika, nie kryli oburzenia.

 

Warto przeczytać: Coś niesamowitego. Tak reprezentacja Chorwacji została przywitana w swoim kraju [foto+wideo]

Podziel się