Szukaj

„Szwecja przegrała nie tylko na boisku”. Piłkarze po meczu z Turcją przyznają, że „czuli się jak na wyjeździe” [wideo]

13-09-2018 15:04
Szwecja przegrał z Turcją w Lidze Narodów Twitter / screen Twitter
Podziel się

Turcja pokonała w poniedziałek reprezentację Szwecji w meczu piłkarskiej Ligi Narodów. Spotkanie odbyło się w Sztokholmie, jednak piłkarze „Trzech Koron” komentują, że czuli się, jakby grali na wyjeździe.

Na trybunach w Friends Arena zdecydowane przeważali Turcy. W większości nie byli to jednak kibice przyjezdni, a imigranci na stale mieszkający w Szwecji.

Turecki doping zauważyli także piłkarze.

Czułem się, jakbym grał w Turcji w kotle tamtejszych kibiców

- powiedział na antenie telewizji SVT Jimmy Durmaz, szwedzki napastnik pochodzenia turecko-libańskiego, którego słowa przytacza Polsat Sport.

Inny piłkarz reprezentacji Szwecji, grający na pozycji pomocnika Victor Claesson również zwrócił uwagę, że na stadionie przeważali tureccy kibice.

Koniecznie przeczytaj: UEFA wszczęła postępowanie przeciwko Polsce po meczu z Włochami. Za race i… „rasistowskie zachowanie” [wideo]

Czytaj też: Malmö: Muzułmańscy imigranci założyli ruch oporu. „Miasto, kraj, wszystko jest nasze”

Mecz musiał być wielkim wydarzeniem, gdyż od początku do końca tak fantastycznie dopingowali swoją drużynę, że szwedzkich kibiców nie było ani widać ani słychać

- powiedział.

Claesson ocenił, co mogło być powodem niskiej frekwencji wśród Szwedów.

Stadion nie był wypełniony, ponieważ ten dzień tygodnia i późna godzina spotkania 20.45 nie odpowiadał idącym na drugi dzień do pracy, jak również wysokie ceny biletów

- zauważył.

Dziennik „Aftonbladet” podsumował, że „Szwedzi przegrali nie tylko na boisku, ale też na trybunach”. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:3, mimo iż gospodarze do 51 minuty spotkania prowadzili 2:0.

Niektóre media podkreślały, że sytuacja to odzwierciedlenie „nowej multikulturowej Szwecji” i stanowi „obraz tak ważny” w cieniu odbywających się dzień wcześniej wyborów parlamentarnych, w których bez wątpienia najważniejszą kwestią była polityka imigracyjna.

Zdjęcia i filmy z meczu poniżej:

Warto przeczytać: Imigranci zamordowali Niemca podczas festiwalu w Chemnitz. Na ulicach miasta wybuchły zamieszki [wideo]

Podziel się