Szukaj

Trener reprezentacji Chorwacji nie wstydzi się swojej wiary. „Wszystko, co osiągnąłem w życiu, zawdzięczam Bogu”

13-07-2018 23:29
Zlatko Dalić Fot. FIFATV / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Reprezentacja Chorwacji to tegoroczna rewelacja mundialu w Rosji. Już w najbliższą niedzielę zmierzy się ona w finałowym meczu z Francuzami. Niedawno szkoleniowiec tej drużyny podczas wywiadu dla Chorwackiego Radia Katolickiego wyznał, że tajemnica jego sukcesów zawodowych i osobistych tkwi w Bogu, któremu wszystko zawdzięcza.

W trakcie wywiadu trener chorwackiej drużyny stwierdził, że jako chrześcijanin wyznaje zasadę współpracy człowieka z Bogiem i wie, że bez ciężkiej i regularnej pracy nie można zdawać się tylko na pomoc z góry.

Zlatko Dalić przyznał, że regularnego korzystania z sakramentów nauczył się w młodości, gdy był jeszcze ministrantem w rodzimej parafii w miejscowości Livno w Bośni. Jak dodał, każdy trening i mecz stara się rozpoczynać modlitwą różańcową: 

Koniecznie przeczytaj: Nieprawdopodobna seria karnych. O wyniku meczu Chorwacja-Dania zadecydowali fenomenalni bramkarze [wideo]

Czytaj też: Zenek Martyniuk nagrał specjalną piosenkę na mundial. To przeróbka znanego hitu [wideo]

Noszę w kieszeni różaniec, ale nie traktuję go jako amuletu. Mecz lub trening staram się rozpocząć odmówieniem choćby jednej tajemnicy.

Trener reprezentacji Chorwacji podkreślił również, że nie wyobraża sobie niedzieli bez Eucharystii, na którą uczęszcza wraz ze swoją najbliższą rodziną:

To niedzielna msza święta trzyma mnie w pionie, bez niej całe nasze życie nie miałoby większego sensu. To właśnie wtedy szczególnie czuję, jak Chrystus jest obecny w życiu naszej rodziny.

Co warto podkreślić, nie tylko chorwacki trener odważnie przyznaje się do swojej wiary. Podobnie czyni jego podopieczny Mateo Kovačić, na co dzień piłkarz Realu Madryt, który niedawno wyznał, że często modli się, by nie być pysznym człowiekiem: 

 Bez Bożej pomocy nie jestem w stanie wiele zrobić, przed meczami modlę się, abym nie popadł w samouwielbienie.

Zresztą cała drużyna Chorwacji wydaje się przykładać dużą wagę do wiary:

Warto przeczytać: Mundial 2018: Argentyna rozgromiona przez Chorwację. Te zdjęcia mówią same za siebie [foto+wideo]

Podziel się