Szukaj

Dantejskie sceny podczas derbowego meczu w Stambule. W trakcie spotkania poważnie zraniono jednego z trenerów [wideo+foto]

20-04-2018 15:20
Trener ranny podczas meczu Pucharu Turcji Fot. FOX Soccer / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Podczas czwartkowego derbowego spotkania pomiędzy Fenerbahce a Besiktasem Stambuł rozgrywanego w ramach Pucharu Turcji atmosfera była niezwykle gorąca. W trakcie meczu doszło do kilku niebezpiecznych incydentów. Mecz ostatecznie przerwano, gdy szkoleniowiec Besiktasu, Senol Gunes, został uderzony ciężkim przedmiotem w głowę. Teraz analizą tego spotkania zajmie się turecka federacja piłkarska.

W pierwszym meczu rozgrywanym pomiędzy tymi zespołami padł remis 2:2. W tym rewanżowym spotkaniu od samego początku było bardzo napięta atmosfera. Objawiało się to m.in. agresywnymi zachowaniami zarówno ze strony fanów drużyn, jak i samych piłkarzy. Już bowiem w 30. minucie obrońca Besiktasu Pepe po brutalnym faulu został ukarany czerwoną kartką. Z kolei sfrustrowani kibice niemal co chwilę rzucali na murawę różne przedmioty.

Koniecznie przeczytaj: Synowi Cristiano Ronaldo udało się powtórzyć wyczyn ojca. Młody piłkarz strzelił taką samą bramkę przewrotką [wideo]

Kulminacyjny moment tego spotkania miał miejsce w 58. minucie meczu. Wówczas arbiter zawodów zdecydował o definitywnym przerwaniu spotkaniu. Wszystko z powodu tego, że piłkarze Besiktasu wdali się w szarpaninę z kibicami Fenerbahce. Gdy ich trener próbował uspokoić sytuację, został uderzony w głowę ciężkim przedmiotem. Doświadczony szkoleniowiec niemal natychmiast osunął się na murawę. Póżniej przewieziono go do szpitala, gdzie ostatecznie założono mu pięć szwów.

Jak się okazało, w starciach pomiędzy piłkarzami i kibicami ucierpiał również asystent Senola Gunesa, Erdinc Gultekin, którego zdjęcie z poranioną twarzą opublikowano w mediach społecznościowych tuż po zakończeniu spotkania:

Teraz analizą meczu zajmuje się turecka federacja piłkarska. Ostateczna decyzja ws. ewentualnego wznowienia spotkania lub przyznania walkowera jeszcze nie została podjęta.

Warto przeczytać: Niemcy straciły kontrolę nad własnym krajem – tamtejszy minister zszokowany widokiem dzieci w tureckich mundurach z bronią w ręku [wideo]