Szukaj

Tomasz Lis chciał zadrwić z prezydenta, sugerując, że przynosi skoczkom narciarskim pecha. Szybko doczekał się mocnej riposty [FOTO]

11-02-2018 18:46
Andruszkiewicz odpowiada Lisowi Twitter / screen
Podziel się

Redaktor naczelny „Newsweeka” jest wyjątkowo aktywnym użytkownikiem Twittera. Dziennikarz komentuje niemal wszystko, niemal zawsze nawiązując do polityki. Tym razem Tomasz Lis przy okazji konkursu skoków narciarskich na olimpiadzie w Pjongczangu chciał zadrwić z prezydenta Andrzeja Dudy.

Przypomnijmy, we wczorajszym konkursie Kamil Stoch i Stefan Hula znaleźli się tuż za podium, zajmując odpowiednio 4 i 5 miejsce. Większość komentujących wczorajsze skoki zwraca uwagę na loteryjność konkursu, w którym o długości skoków decydowały przede wszystkim zmienne warunki pogodowe, kontrowersyjne były także oceny niektórych sędziów i odejmowanie bardzo dużej ilości punktów za wiatr. Ostatecznie konkurs wygrał Niemiec Andreas Wellinger, drugie i trzecie miejsce należało do Norwegów Johanna Andre Forfanga i Roberta Johanssona.

Koniecznie przeczytaj: To nagranie podbija sieć. Andrzej Duda swoim żartem rozśmieszył Koreańczyków. Prezydent w zabawny sposób zawiązał do zimowych igrzysk olimpijskich [WIDEO]

Czytaj też: Prezydent Andrzej Duda odwiedził strefę zdemilitaryzowaną w Korei. Zdjęcie wykonane przez jego fotografa stała się hitem internetu [FOTO]

Tymczasem redaktor naczelny „Newsweeka” zasugerował, że to właśnie obecność polskiego prezydenta przyniosła pecha polskim skoczkom narciarskim.

Czy Pan Duda wróci do Polski przed następnym konkursem? Bo jak przyjechał do Zakopanego to też przyniósł niefart – ironizował na Twitterze Tomasz Lis.

Dziennikarzowi szybko odpowiedział Adam Andruszkiewicz. Poseł Wolnych i Solidarnych stwierdził, że Lis powinien być zadowolony, skoro zwycięzcą konkursu okazał się Niemiec.

Po pierwsze, to nie „pan Duda” tylko „pan Prezydent Duda”. Po drugie, wygrał przecież Niemiec, to chyba powinien się pan cieszyć? – napisał.

Z niektórymi tylko w ten sposób da się dyskutować… – dodał na Facebooku Andruszkiewicz.

Warto przeczytać: Adam Małysz wściekły po konkursie olimpijskim w Pjongczangu: „Można się wk*rwić i rozpierdzielić tam wszystko”

Podziel się