Szukaj

Nie żyje Tomasz Jędrzejak. Całe środowisko żużlowe pogrążyło się w żałobie

14-08-2018 13:21
Tomasz Jędrzejak Fot. Claudia / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Jak poinformował żużlowy klub Stal Rzeszów, we wtorek rano zmarł Tomasz Jędrzejak, indywidualny mistrz Polski z 2012 roku. Sportowiec miał 39 lat.

Na stronie internetowej Stali Rzeszów opublikowano następujący komunikat:

Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że tej nocy odszedł od nas Tomasz Jędrzejak - nasz drogi kolega, rzetelny współpracownik, wspaniały i niezwykle utalentowany zawodnik. Śmierć naszego kolegi jest dla nas ogromnym ciosem, nie ma słów, jakimi możemy wyrazić nasz żal i smutek. Jest to tragiczna chwila zarówno dla całej drużyny, pracowników Klubu, jak i kibiców.

Koniecznie przeczytaj: Komiczna sytuacja w meczu Legii z Dudelange. Doskonale pokazuje poziom drużyny, z którą przegrał mistrz Polski [wideo]

Czytaj też: Tomasz Komenda ujawnił, na co przeznaczy pieniądze z odszkodowania. „Miałem taką pracę, zanim trafiłem do więzienia”

Warto przypomnieć, że jeszcze nieco ponad tydzień temu Tomasz Jędrzejak startował w indywidualnych mistrzostwach Polski w Lesznie (w jednym biegu), a w niedzielnym spotkaniu 2. ligi żużlowej z Ivestonem PSŻ Poznań (59:31) zdobył 11 punktów.

Żużlowiec ten swoją karierę rozpoczynał w Ostrowie Wielkopolskim w miejscowej Iskrze. Wiele sezonów spędził w Betardzie Sparcie Wrocław (z przerwami od 2002 do 2017 roku). Od tego sezonu reprezentował barwy Stali Rzeszów.

Oprócz złotego medalu indywidualnych mistrzostw Polski (2012) miał również w kolekcji m.in. brązowy krążek IMP z 2003 roku.

Jak poinformował „Przegląd Sportowy”, zawodnik popełnił samobójstwo we własnym domu.

Warto przeczytać: Tomasz Lis wyśmiał spot o Postaniu Warszawskim z Mike Tysonem. Chyba jednak o czymś zapomniał... [wideo]

Podziel się