Szukaj

Polski mistrz świata w kolarstwie torowym Szymon Sajnok skomentował swój niedawny triumf: „Zdobyłem medal dzięki Bogu i mojej wierze”

15-03-2018 15:39
Szymon Sajnok Fot. Nicola / wikimedia.org / CC BY-SA 4.0
Podziel się

Na początku marca 20-latek z Kartuz, Szymon Sajnok zdobył tytuł mistrza świata w prestiżowej konkurencji omnium w kolarstwie torowym. Niedawno udzielił on wywiadu, w którym opowiedział o swoich treningach i wartości wiary w Boga.

Podczas wywiadu młody polski kolarz podkreślił, że z pewnością teraz nie osiądzie na laurach, ale nadal będzie ciężko pracował, by móc osiągać kolejne sukcesy:

Woda sodowa mi nie grozi. Muszę trenować, bo nie chcę się rozleniwić.

W trakcie rozmowy mistrz świata opowiedział również, jak wyglądają jego treningi. Otóż okazuje się, że niemal każdego dnia pokonuje na rowerze około 150 km., natomiast w czasie wolnym odpoczywa przy układaniu puzzli i grze w szachy. Jak podkreślił, nawet te zajęcia poprawiają jego kolarskie umiejętności:

Koniecznie przeczytaj: Kamil Stoch został zapytany przez dziennikarzy o swoją wiarę. Polski mistrz w pięknych słowach odpowiedział na zarzuty „urażonych” ateistów [wideo]

Czytaj też: Ten list może zażegnać konflikt pomiędzy Polską a Izraelem. Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata napisali, dlaczego oba kraje powinny się pogodzić

Omnium to przede wszystkim myślenie. Tak jak w szachach trzeba się zastanowić nad rozwiązaniem, skoncentrować i w końcu coś wybrać.

Podczas wywiadu zapytano go o różaniec i krzyżyk, z którymi był widywano go podczas kolarskiego mundialu w Holandii. Na to pytanie młody sportowiec odpowiedział następującymi słowami:

Nie chcę z siebie robić świętego, ale dla mnie to coś normalnego, że wierzę w Boga. On mi pomaga, towarzyszy przez całe życie. Zdobyłem medal dzięki Bogu i mojej wierze, wymodliłem to sobie. Przed wylotem do Holandii byliśmy z kolegami z reprezentacji w Portugalii, w Fatimie. Tam się pomodliliśmy. Nie prosiłem o zwycięstwo, tylko o zdrowie, żeby każdy z nas czerpał radość z treningu. Poprosiłem też o siłę, a reszta miała należeć do mnie.

Warto przeczytać: Krzysztof Krawczyk nagrał piosenkę z okazji tegorocznych Mistrzostw Świata w Rosji. Wymowne komentarze internautów [wideo+foto]

Podziel się