Szukaj

Genialna odpowiedź szwedzkich kibiców. Zakazali im zakładania kominiarek, więc skorzystali z przywilejów… muzułmanów

04-04-2017 10:31
Szwedzcy kibice w nikabach Fot. ultras.europa / Instagram / screen
Podziel się

Szwedzki rząd, który przychylny jest muzułmańskim imigrantom, jednocześnie zawzięcie walczy ze „stadionowymi chuliganami”. Tym razem jednak politycy spotkali się z wyjątkowo udaną ripostą ze strony tamtejszych kibiców.

Z początkiem marca w Szwecji weszło nowe prawo dotyczące imprez masowych, zakazujące zakrywania twarzy i noszenia kominiarek. W przepisach jednak jest pewna luka, którą postanowili wykorzystać szwedzcy „ultrasi”.

Jak można byłoby się spodziewać po postępowej i tolerancyjnej Szwecji, zakaz nie dotyczy sytuacji, kiedy zakrywanie twarzy motywowane jest wytycznymi islamu. Kibice klubu AIK Sztokholm postanowili to wykorzystać i na mecz zamiast kominiarek założyli… nikaby - muzułmańskie kobiece nakrycia głowy, które z wyjątkiem otworu na oczy zasłaniają całą twarz.

Koniecznie przeczytaj: Skandal we francuskiej ekstraklasie: Kibice Bastii zaatakowali piłkarzy Lyonu. Mecz odwołano [WIDEO]

Czytaj też: Ukraińscy kibice hucznie świętowali urodziny... Adolfa Hitlera [WIDEO]

Ustawa mówi, że zakaz nie obejmuje sytuacji, gdy zakrycie twarzy lub jej części motywowane jest względami religijnymi. Kibice AIK pragną zatem poinformować, że od dziś wszystkie maski czy kominiarki są przez nas noszone właśnie z powodów religijnych – oświadczyli kibice, którzy wywiesili transparent z podziękowaniami dla ministra.

Wolność dla ultrasów! I wielkie dzięki dla ministra za lukę w przepisach.

Warto przeczytać: Kibice Miedzi Legnica wyremontowali mieszkanie kobiecie, która w pożarze straciła męża [FOTO]

Podziel się