Szukaj

Gorąco we włoskiej Serie A. Wojciech Szczęsny stanął w obronie Krzysztofa Piątka [wideo]

07-04-2019 18:36
Wojciech Szczęsny, Krzysztof Piątek Fot. Bartosz Rzemiński / Twitter / Twitter
Podziel się

Spotkanie Juventus Turyn z AC Milan we włoskiej Serie A należało do wyjątkowo emocjonujących. W końcówce meczu doszło do spięcia na linii Krzysztof Piątek - Mario Mandžukić. Obu piłkarzy rozdzielił Wojciech Szczęsny.

Do niespodzianki w Turynie nie doszło. „Stara Dama” pokonała Milan 2:1. Mecz otworzył Krzysztof Piątek, który w 31 minucie płaskim strzałem pokonał bramkarza Juventusu, Wojciecha Szczęsnego.

Koniecznie przeczytaj: Krzysztof Piątek bohaterem Milanu. Strzelił dwie bramki w pół godziny. Kibice oszaleli [wideo]

Dwa kolejne gole strzelili jednak zawodnicy gospodarzy i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

W końcówce spotkania doszło do nietypowej sytuacji. W 87 minucie miało miejsce spięcie między grającym dla Juve Mario Mandžukićem a Krzysztofem Piątkiem. O mało nie skończyło się na rękoczynach. W tym momencie wkroczył Wojciech Szczęsny, który odciągnął reprezentanta Polski od Chorwata. Na zbliżeniu widać, że w wyniku jego interwencji Mandžukić nie zdążył dosięgnąć Polaka.

Na początku nie wiadomo było, dlaczego do sprzeczki w ogóle doszło. Dziennikarze Sky News po przeanalizowaniu sytuacji wychwycili, że chwilę wcześniej Mandžukić kopnął zawodnika Milanu Alessio Romagnollego. W obronie kolegi z klubu stanął Piątek.

Warto przeczytać: Wojciech Cejrowski o akcji „Tęczowy Piątek”. „To musi być ścigane jako atak pedofilski” [foto]