Szukaj

Włodzimierz Szaranowicz rezygnuje z pracy w TVP. Wszystko z powodu problemów zdrowotnych

21-03-2019 19:04
Szaranowicz Fot. Caritas Polska / YouTube.com / YouTube
Podziel się

Włodzimierz Szaranowicz, który przez kilkadziesiąt ostatnich lat relacjonował najważniejsze wydarzenia sportowe, poinformował, iż zamierza zrezygnować z pracy w telewizji. Jak przyznał w wywiadzie z Jerzym Chromikiem, powodem takiej decyzji są problemy zdrowotne.

Podczas wywiadu Włodzimierz Szaranowicz przyznał, że decyzja o odejściu była już realizowana od pewnego czasu:

Żegnam się z telewizją.(...) W telewizji tak długo żyjesz, dopóki się w niej pokazujesz. Schodzisz z ekranu i kończy się twoja kariera. Odchodzenie powinno być takie, jak w moim przypadku. Stopniowe i logiczne. Dla tych, którzy są nagle odstawieni, to jest szok. To jest jak uzależnienie od narkotyków.

Koniecznie przeczytaj: Gorlice: 40-latek miał we krwi… 11 promili alkoholu. Pił 93-procentowy denaturat [wideo]

Czytaj też: Komentator TVP nie przestaje zaskakiwać. Kolejny jego żartobliwy komentarz stał się hitem internetu [wideo]

W trakcie rozmowy dziennikarz opowiedział również o początkach swojej choroby:

Nagle zacząłem wolniej kojarzyć, nie znosiłem stresu, uciekałem przed nim. To się nie łączyło z życiem dziennikarskim, które mnie regenerowało, tylko z tym życiem dyrektorskim.

Jak później dodał, nie wiadomo, jakie źródło mają jego dolegliwości: 

Ja tego nie wiem, nie znam na tyle jej źródeł. To może być genetyczne. Przypominają mi się teraz pewne zachowania mamy, która nie była tego świadoma, a najprawdopodobniej na nią cierpiała. Ja nie chciałbym nikogo obwiniać, bo to zbyt proste.

Włodzimierz Szaranowicz jest związany z Telewizją Polską od 1977 r. Wcześniej pracował też Polskim Radiu. W tym casie komentował największe imprezy sportowe.

Warto przeczytać: Zabawna wypowiedź w porannym programie RMF FM. Włodzimierz Czarzasty żartobliwie porównał Ryszarda Petru do... pewnego ptaka [wideo]

Podziel się