Szukaj

Mały Kolumbijczyk płakał po porażce polskiej reprezentacji. Jego ojciec pocieszał go w języku polskim [wideo]

02-07-2018 18:26
Syn Manuela Arboledy płakał po porażce Polski Fot. Piotr Koźmiński / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Pomimo tego, iż od przegranego spotkania reprezentacji Polski z Kolumbią minęło już trochę czasu, wciąż pozostają przykre wspomnienia, ale i również wzruszające obrazki. Niedawno dziennikarz Piotr Koźmiński opublikował na Twitterze nagranie, na którym widać, jak syn Manuela Arboledy, byłej gwiazdy polskiej Ekstraklasy, płakał po porażce naszej reprezentacji.

Piotr Koźmiński w swoim tweecie, w którym zamieścił nagranie, podkreślił, że wzruszające jest to, iż płaczący Juan Arboleda, pomimo tego, iż mieszka obecnie w Kolumbii, wciąż czuje się Polakiem:   

Mundial to czasem radość, ale czasem smutek. Wzruszył mnie filmik od Manuela Arboledy. Jego syn Juan czuje się Polakiem i tak zareagował na porażkę Polski z Kolumbia. A ojciec pocieszał go po polsku.

Koniecznie przeczytaj: Koniec domysłów. Znamy oficjalny skład polskiej reprezentacji na dzisiejszy mecz z Kolumbią. Jest kilka zmian [foto]

Czytaj też: Komentator TVP dosadnie podsumował występ polskiej reprezentacji. Jego wypowiedź stała się hitem internetu [wideo]

Manuel Arboleda grał w Polsce przez osiem lat. W naszej Ekstraklasie rozegrał w sumie 154 mecze (53 w Zagłębiu Lubin i 101 w Lechu Poznań). Przez pewien czas, głównie za sprawą selekcjonera Franciszka Smudy oraz kilku dziennikarzy, był poważnym kandydatem do gry w reprezentacji Polski, jednak ostatecznie sprawa ta utknęła w martwym punkcie. Po zakończeniu piłkarskiej kariery wyjechał z rodziną do Kolumbii. Jak jednak zapewniał dziennikarz Piotr Koźmiński, Manuel Arboleda cały czas traktuje Polskę jak swoją drugą ojczyznę.

Warto przeczytać: Mundial 2018: Argentyna rozgromiona przez Chorwację. Te zdjęcia mówią same za siebie [foto+wideo]

Podziel się