Szukaj

Świetny spot Legii z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego [WIDEO]

01-08-2017 21:33
Spot Legi Warszawa w rocznicę Powstania Warszawskiego Fot. Legia Warszawa / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Legia Warszawa z okazji przypadającej dzisiaj 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zaprezentowała specjalny spot. W filmie wziął udział uczestnik bohaterskiego zrywu z 1944 r. Eugeniusz Tyrajski, a także trener, działacze i pracownicy klubu.

Największe podziękowania należą się panu Eugeniuszowi Tyrajskiemu, ps. "Sęk". Było dumą i wyróżnieniem gościć Powstańca na stadionie przy Łazienkowskiej 3. Do nagrania spotu zaprosiliśmy także osoby, które na co dzień pracują w Legii.

PamiętaMY o bohaterskiej i tragicznej walce. O poległych, rannych, wziętych do niewoli. Żołnierzach, którzy z biało-czerwonymi opaskami na ramieniu chcieli wyrwać się z rąk okupanta. Kobietach, sanitariuszkach i łączniczkach, walczących o wolną Polskę.

Koniecznie przeczytaj: Powstanie Warszawskie według polskich celebrytów. Kompromitacja modela w czasie transmisji live [WIDEO]

Czytaj też: Niesamowita oprawa Legii nie spodobała się części mediów. Interweniował znany dziennikarz [WIDEO+ FOTO]

DziękujeMY za heroiczną walkę o to miasto. Nasze miasto. Wasze poświęcenie i Wasza odwaga były jego fundamentem. Warszawa, która przeżyła własną śmierć, zawsze walczy do końca! Bohaterom cześć i chwała! - czytały w opisie spotu na stronie Legii.

Komentarz dla materiału filmowego, w którym wzięli udział trener Legii Warszawa Jacek Magiera i piłkarz Michał Kopczyński, stanowią fragmenty utworów takich jak „Dziś idę walczyć – Mamo” Józef Szczepańskiego czy „Elegia o ... chłopcu polskim” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Warto przeczytać: Warto było! Akcja kibiców Legii to wielki sukces. Wystarczy spojrzeć na… wyniki wyszukiwarki Google [FOTO]

Podziel się